Baby Shower czas zacząć!
 Baby Shower,

Baby Shower czas zacząć!

23 czerwca, 2009

Twoja przyjaciółka niebawem zostanie mamą? A może sama odliczasz dni do porodu? Warto ten czas wykorzystać na zorganizowanie przyjęcia na cześć oczekiwanego maleństwa! Podpowiadamy, jak urządzić Baby Shower.

Magdalena Wojnowska  

Skąd pomysł?

Już w XVIII wieku kobiety spotykały się, by wspólnie z przyszłą mamą cieszyć się mającym przyjść na świat maleństwem. Od zawsze tradycji spotkań w gronie koleżanek towarzyszy zwyczaj obdarowywania przyszłej mamy i dzidziusia prezentami  tej okazji. Bardzo szybko spotkania przy herbacie przekształciły się w huczne imprezy – Baby Shower. Niezwykle popularne są one w Stanach Zjednoczonych. Ten anglosaski zwyczaj powoli zdobywa sympatię również w polskiej kulturze – dziś także Polki organizują tego typu przyjęcia pod nieco bardziej rodzimą nazwą, tj. „bociankowe” lub „brzuszkowe”. W przenośni Baby Shower tłumaczy się jako „zalewanie”, tj. obdarowywanie mamy i oczekiwanego maleństwa czułością, miłością i… prezentami.

Baby Shower – gdzie i kiedy?

Przyjęcie powinno odbyć się w siódmym bądź ósmym miesiącu ciąży. Może być ono całkowitą niespodzianką dla przyszłej mamy. Ale nie musi. Jeśli przyjaciółki nie podejmą tego wyzwania, ona sama może być jego organizatorką. Przygotowanie zaproszeń, zrobienie dekoracji czy ułożenie listy prezentów może okazać się dla niej doskonałą formą relaksu. A spotkanie w gronie przyjaciółek, sióstr czy kuzynek można zorganizować wszędzie – w domu, w kawiarni, w ogrodzie, w restauracji… Najważniejsze, by dobrze się bawić.

Wszystko – byle nie nuda!

Każde Baby Shower może być inne. Wiele bowiem zależy od spontaniczności i inwencji uczestniczek przyjęcia. Im więcej atrakcji, tym lepsza zabawa. Pomysłów na zabawę w czasie przyjęcia może być mnóstwo: można zorganizować quizy, kalambury, konkursy, nawiązujące do życia przyszłej mamy bądź oczekiwanego dziecka; karaoke i pośpiewać dziecięce piosenki, można także powspominać czasy dzieciństwa. Popularnością cieszą się zabawy, skupione wokół brzuszka przyszłej mamy. Każda z przyjaciółek może ocenić jego wielkość przy użyciu wstążeczki, która według niej, powinna wystarczyć do jego opaszenia. Malowanie brzuszka czy wykonywanie jego odlewu może być także źródłem niezapomnianych przeżyć, uwiecznionych na zdjęciach bądź w postaci filmu.

Baby Shower nie może odbyć się bez prezentów dla maleństwa – to dobra okazja, by pomóc przyszłej mamie skompletować wyprawkę dla dziecka. Rozpakowywanie prezentów można natomiast uczynić jednym z punktów przyjęcia. Dziecięce ubranka, śliniaczki, buciki, zabawki zapewne zauroczą kobiece towarzystwo.

Tort inny niż wszystkie

Do tradycji Baby Shower należy przygotowanie tortu pieluszkowego. Składa się on z jednorazowych pieluszek, ułożonych warstwowo. Zanim opakujemy tort w ozdobną folię, możemy udekorować go dziecięcymi zabawkami, np. grzechotkami, bucikami i smoczkami.

Kilka powodów, dla których warto!

Po pierwsze, kontakt z maleństwem!

Rozmawiasz ze swoim oczekiwanym dzieckiem? Baby Shower to przyjęcie na cześć maleństwa, które już dawno jest wśród Was – rodziców. Tę radość warto dzielić z najbliższymi, a o kontakt z dzieckiem warto zadbać jeszcze przed jego narodzinami.

Po drugie, relaks!

Obawiasz się porodu? A może masz niespokojne myśli? Przygotowanie przyjęcia lub pomoc przyjaciółkom w jego organizacji sprawi, że choć na chwilę zapomnisz o stresie i poczujesz się znacznie pewniej.

Po trzecie, doświadczenie!

Brałaś już udział w Baby Shower? Jeśli nie, to warto podpatrzeć u swoich przyjaciółek, jak to wygląda. Być może sama będziesz miała okazję być organizatorką bociankowego przyjęcia.

Po czwarte, niezapomniane przeżycia i świetna zabawa!

Kiedy ostatnio widziałaś się ze swoimi przyjaciółkami? Baby Shower to doskonała okazja do spotkania się, poplotkowania o macierzyństwie oraz wspólnego dzielenia się nadchodzącym szczęściem. Kiedyś o Baby Shower opowiesz swojemu dziecku!

Fryzury z pokazu MMC
 Andrzejki,

Fryzury z pokazu MMC

7 maja, 2018

 W klasycznym wnętrzu pałacu i muzeum rzeźby Królikarni MMC Studio zaprezentowało najnowszą kolekcję AW 18/19. Kolekcję cechowały niebanalne połączenia tkanin, m.in. grubej wełny i ultralekkich jedwabi.  

Poza kolekcją uwagę redakcji zwróciły niesamowite fryzury!   Za koncepcję stylizacji włosów odpowiadała marka KEVIN.MURPHY. Styliści marki stworzyli fryzury bardzo spójne z prezentowaną kolekcją, nawiązujące do różnych stylów i faktur. Gładko zaczesane, lśniące włosy kontrastowały z geometrycznymi, oryginalnymi upięciami. Odważne stylizacje tworzyły swego rodzaju przestrzenne rzeźby z włosów, a ich asymetria była stylistycznym nawiązaniem do oryginalnej konstrukcji sylwetek z kolekcji MMC. Każda z modelek zaprezentowała inną, niepowtarzalną stylizację włosów, co było odbiciem filozofii marki KEVIN.MURPHY, stawiającej na indywidualizm i osobowość. 

 

 

 

 

Kartka z okazji narodzin dziecka
 Baby Shower,

Kartka z okazji narodzin dziecka

21 kwietnia, 2013

To bardzo prosty pomysł na zabawną i efektowną kartkę którą możesz wykonać własnoręcznie dla znajomej, „nowo upieczonej” mamy.

Wykonanie:

1. Arkusz białego papieru złóż na pół.

2. Z prasowanej bibuły wytnij prostokąt, posmaruj go tylko w kilka miejscach klejem i przyklej do kartki.

3. Za pomocą cyrkla narysuj na niebieskim papierze koło o średnicy ok. 4 – 5 cm. Wytnij. Następnie wytnij z koła 1/3 jego część – powstanie kształt dziecięcego wózka.

4. Zanim przykleisz wózek do kartki, wytnij z papierowej serwety do ciast brzeg i ozdób nim wózek. Całość przyklej do kartki.

5. Pod wózeczkiem przyklej dwa guziki – kółka.

6. Ozdób kartkę kwiatkami przyklejając je w dowolnym miejscu, a na koniec przewiąż ją taśmą i zawiąż okazałą kokardę.

Gotowe!

Zobacz też:

 

 

Prezent na Babyshower. Bukiet z ubranek
 Baby Shower,

Prezent na Babyshower. Bukiet z ubranek

21 kwietnia, 2009

Efektowny prezent na Babyshower możesz wykonać własnoręcznie. Skorzystaj z naszego pomysłu i ułóż bukiet z dziecięcych ubranek.

Wykonanie:

1. Przytnij piankę florystyczną do takich rozmiarów, by wypełniła wnętrze osłonki na kwiaty.

2. Z ubranek układaj kwiatki. Ułóż dziecięce body na stole, złóż je wzdłuż na ukos. Zawijaj w „rulonik”. U nasady obwiąż go taśmą, na koniec zawiąż ją w kokardę – powstał kwiatek z listkami.

3. Delikatnie włóż do kwiatka ołówek (tępym końcem).

4. Teraz cały kwiatek wbij do gąbki w doniczce.

5. W taki sam sposób wykonaj resztę kwiatów.

Doniczka z kwiatami z dziecięcych ubranek jest gotowa!

Dobry pomysł:

Przygotowując kwiaty nie usuwaj z dziecięcych ubranek metek. Po pierwsze – przyszła mama będzie wiedziała w jakim sklepie można je otrzymać (gdyby chciała uzupełnić kolekcję w inne ubranka). Po drugie – może się okazać tak, że kilka osób da w prezencie te same rzeczy, warto wówczas dać obdarowywanej osobie możliwość wymiany w sklepie prezentu na co innego.

Zobacz też: