Inspirander
8 zabaw na kinderbal
 Święta i przyjęcia,

8 zabaw na kinderbal

10 lipca, 2016

Przyjęcie urodzinowe z pewnością nie będzie udane, jeśli nie zadbamy o wciągające konkursy i zabawy. Oto kilka pomysłów, które na pewno sprawdzą się na niejednym przyjęciu.

Ładne posągi

Uczestnicy zabawy tańczą w rytm żywej muzyki. W nieoczekiwanym momencie prowadzący przerywa muzykę. Wszyscy muszą pozostać w bezruchu przez dziesięć sekund, zachowując tę samą pozycję, w której zastała ich przerwana muzyka. Ten, kto zachwieje się lub upadnie, wykupuje fant.

Na smyczy z balonem

Do tej zabawy potrzebnych jest wiele baloników i szpulka sznurka. Uczestnicy zabawy przywiązują balonik na sznurku do kostki u nogi. Celem zabawy jest zgniecenie baloników pozostałych uczestników zabawy i uchronienie własnego. Ci z uczestników, którym balonik pęknie, odpadają z zabawy. Wygra ten, komu uda się zachować nienaruszony balonik.

Wszyscy do mnie!

Jest to zabawa w chowanego, ale w nieco odmienionej wersji. Chowa się tylko jeden z uczestników zabawy. Pozostali go szukają. Kiedy ktoś go znajdzie, chowa się razem z nim. Karę ponosi ostatni z graczy, który znajdzie kryjówkę lub pierwszy, któremu uda się do niej dotrzeć.

Zginanie zabronione!

Zawodnicy przemieszczają się od linii startu do linii mety ze sztywnymi ramionami i nogami. Absolutnie zabronione jest zginanie kolan. Ten, kto nie przestrzega zasad, zostaje zdyskwalifikowany. Bieg będzie trudniejszy, jeśli konkurentom zostanie założona na ramię miękka chustka, która nie powinna z niego spaść.

Człowiek – karuzela

Jeden z uczestników zabawy wykonuje około dziesięciu szybkich obrotów wokół samego siebie z otwartymi oczami, po czym schyla się, żeby podnieść piórko, na które z całych sił dmuchają jego koledzy. Wygra ten, kto podniesie piórko w jak najkrótszym czasie… chociaż w głowie się trochę kręci.

Obrączka

Przygotuj: pierścionek albo klucz, kawałek wełny albo sznurka (musi być tak długi, aby wszyscy uczestnicy zabawy mogli trzymać go obydwoma rękami).

Pierścionek nawlekamy na sznurek, którego końce zawiązujemy. Wybrany uczestnik stoi pośrodku, pozostali siedzą w kole. Uczestnicy tworzący koło trzymają sznurek obydwoma rękami. Jedna z tych osób trzyma pierścionek. Gracz, który stoi pośrodku, odwraca się do niej plecami albo zamyka oczy. Uczestnicy zaczynają śpiewać piosenkę , w czasie której pierścionek, przesuwany na sznurku, wędruje rąk do rąk. Kiedy piosenka się skończy, osoba stojąca pośrodku koła może się odwrócić albo otworzyć oczy. Ma zgadnąć, w czyich rękach znajduje się pierścionek. Zgaduje tak długo, aż go znajdzie. Do środka koła wchodzi teraz osoba, która trzymała pierścionek.

Dziwne zwyczaje przy stole

Przygotuj: różne rodzaje jedzenia.

Uczestnicy tej zabawy próbują coś zjeść, ale w zwariowany sposób: jedzą orzeszki ziemne, chwytając je zapałkami; jedzą z przesadną elegancją, ale bez sztućców; każdy dostaje do zjedzenia tylko to, co inni włożą mu do ust; przed zjedzeniem każdego kęsa analizują skład chemiczny.

Obręcze

Przygotuj: Stary stolik lub taboret, 3 obręcze o średnicy ok. 5 cm

Stolik trzeba położyć na podłodze do góry nogami. Obręcze można zrobić z tektury, a potem pomalować lub ozdobić w dowolny sposób. Dwa metry od stolika trzeba zaznaczyć linię, zza której uczestnicy zabawy będą rzucać obręcze. Krążki muszą spaść na jedną z nóg stolika. Za każdy celny rzut gracz otrzymuje jeden punkt.

Zajrzyj też:

Przedstawione gry i zabawy pochodzą z książek:

  • Z okazji urodzin, na zakończenie roku szkolnego lub bez żadnego powodu… Organizujemy przyjęcie; autorzy: Annalisa Strada, Gianluigi Spini; wydawnictwo Jedność dla dzieci, Kielce 2004
  • Najpiękniejsze zabawy świata dla dzieci; autor: Oriol Ripoll, wyd. Jedność dla dzieci; Kielce 2006
  • Skarbnica zabaw Ponad 650 zabaw na różne okazje; opr. Dorota Skwark, wyd. Jedność dla dzieci, Kielce 2007

Foto: Viorika Prikhodko/ iStockphoto.com

 

 

 

Inne Artykuły: