Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Boże Narodzenie / 7 świątecznych piosenek, których nie znasz, a powinnaś!

7 świątecznych piosenek, których nie znasz, a powinnaś!
 Boże Narodzenie,

7 świątecznych piosenek, których nie znasz, a powinnaś!

12 grudnia, 2018

Instagram/ @sseasonvibes

Nie wyobrażamy sobie grudnia bez świątecznych piosenek. Od kilkudziesięciu już lat (!) towarzyszą nam o tej porze takie najpopularniejsze przeboje na Święta jak “All I Want for Christmas is You” Mariah Carey czy “Last Christmas” zespołu Wham! W tym roku, oprócz słuchania tych kultowych świątecznych piosenek, proponujemy Wam nieco poszerzyć muzyczne horyzonty. Redakcja INSPIRANDER przygotowała dla Was playlistę nieco mniej znanych, ale równie pięknych świątecznych piosenek, które sprawią, że tegoroczne Boże Narodzenie będzie jeszcze wspanialsze! Przed Wami 7 świątecznych piosenek, których najprawdopodobniej nie znacie, a powinnyście! Miłego słuchania! 

Nat King Cole – “The Christmas Song”

Zaczynamy od wczesnych lat 60. i trochę zapomnianej już świątecznej piosenki amerykańskiego pianisty jazzowego i wokalisty – Nata Kinga Cole’a. “The Christmas Song” to klimatyczny kawałek, który zaraz po naciśnięciu przycisku play wypełni Wasz dom cudowną, świąteczną atmosferą. 

Elvis Presley – “Silver Bells” 

Elvis Presley to niekwestionowany król miłosnych ballad. Ale czy wiedzieliście, że ta legenda rock’n’rolla nagrała również kilka przepięknych świątecznych piosenek? “Silver Bells” to niezaprzeczalny dowód na to, że Elvis był wybitnym głosem w historii światowej muzyki! 

Stevie Wonder – “Someday At Christmas”

“Someday at Christmas” to singiel Wondera pochodzący z albumu pod tym samym tytułem z 1967 roku. Ta świąteczna piosenka oprócz swojego bożonarodzeniowego klimatu ma również wydźwięk misyjny. Stevie Wonder porusza tutaj kwestie wolności człowieka, wojny i pokoju na świecie. “Someday at Christmas” była wielokrotnie coverowana przez innych artystów. Wśród nich znalazł się m.in Justin Bieber, który w 2009 roku zaśpiewał tę świąteczną piosenkę przed ówczesnym Prezydentem Stanów Zjednoczonych – Barackiem Obamą.

Brighten – “Merry Christmas Baby”

Ze spokojnych, charakterystycznych dla okresu świątecznego ballad przenieśmy się na chwilę w świat pop rockowego brzmienia. Zespół Brighten i ich świąteczna piosenka “Merry Christmas Baby” to idealny przykład na to, że Święta to znakomity czas na to, aby wyznać komuś… miłość! 

Train – “Have Yourself A Merry Little Christmas”

Z pewnością już setki razy słyszałyście tę świąteczną piosenkę. Przypuszczamy jednak, że ta wersja “Have Yourself A Merry Little Christmas” może się Wam spodobać i pomoże nieco inaczej spojrzeć na ten utwór na Święta. 

Band Aid 30 – “Do They Know It’s Christmas”

Po raz pierwszy świat usłyszał o projekcie Boba GeldofaBand Aid w 1984, kiedy to najpopularniejsi muzycy tamtych czasów (m. in. Sting, Boy George, Bono, czy Phil Collins) połączyli swoje artystyczne siły i nagrali charytatywną, świąteczną piosenkęDo They Know It’s Christmas“. Dochód z nagrania przeznaczono wówczas na rzecz głodującej ludności w Etiopii.W 2014 roku projekt został wznowiony. Band Aid 30 i ich wersja tej świątecznej piosenki poświęcone były przeciwdziałaniu wirusowi Eboli w Afryce Zachodniej. Przed Wami najwybitniejsze gwiazdy naszych czasów – Ed Sheeran, Sam Smith, Paloma Faith i wiele innych w niebywale wzruszającym świątecznym utworze. Coś pięknego! 

Bastille – “All I Want For Christmas Is You” 

Tak, wiemy… Obiecaliśmy, że przedstawimy Wam propozycje nieco mniej znanych świątecznych piosenek, a tu nagle pojawia się kultowy przebój, który znają dosłownie wszyscy! Polecamy Wam jednak ten utwór w wykonaniu Brytyjczyków z Bastille. Jest inaczej, świeżo, ale nadal bardzo świątecznie! Bo przecież co to za Boże Narodzenie bez “All I Want For Christmas Is You”?! Wesołych, muzycznych Świąt, Kochani! 

Sprawdź też: 

Idealne prezenty last minute! 

Najpiękniejsze dekoracje świąteczne

Sposób na świąteczną nudę – przyjęcie degustacyjne


Opracowanie: Aleksandra Michalska

Inne Artykuły: