Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Andrzejki / 5 wróżb na andrzejki, o których dotąd nie słyszałaś!

5 wróżb na andrzejki, o których dotąd nie słyszałaś!
 Andrzejki,

5 wróżb na andrzejki, o których dotąd nie słyszałaś!

5 listopada, 2014

Instagram/ @apdk_adwokaci

Przepowiednie i wróżby – z tym kojarzy nam się andrzejkowa zabawa. Najpopularniejszą atrakcją tego wieczoru jest lanie wosku. Poznajmy inne wróżby, dzięki którym będziemy się dobrze bawić przez całą noc!

WRÓŻBA Z KUBKA

Stawiamy cztery kubki do góry dnem. Pod jeden kładziemy monetę, pod drugi grudkę ziemi z kwiatka, pod trzeci pierścionek, a ostatni jest pusty. Każda osoba wybiera kubek i sprawdza co wylosowała. Pierścionek oznacza zaręczyny lub zamążpójście, ziemia zwiastuje powodzenie w pracy, moneta poprawę sytuacji finansowej, a pusty kubek świadczy o tym, że na powodzenie musimy jeszcze poczekać.

WRÓŻBA Z WIESZAKA

Jest to prosta wróżba, dzięki której możemy poznać naszą przyszłą miłość. Spośród męskich kurtek i płaszczy, które znajdziemy na wieszaku w przedpokoju, wybieramy jedną sztukę, ta osoba, do której ona należy zostanie naszym partnerem.

WRÓŻBA W KOLE

Przypomina nieco dziecięcą zabawę w ciuciubabkę. Kobieta ustawiają się w kręgu. Po środku staje mężczyzna z zawiązanymi oczami. Obraca się kilka razy w kółko i wyciąga przed siebie rękę, ta dziewczyna, na którą wskaże, zostanie jego żoną.

WRÓŻBA LOSOWANIE

Do kilku kopert wkładamy różne przedmioty (różaniec, pierścionek, klucze, monetę, listek). Następnie każdy wyciąga jedną kopertę i sprawdza, co wylosował. Różaniec tradycyjnie oznaczał, że panna pójdzie do zakonu, ale obecnie możemy przyjąć interpretację, że wylosowany różaniec zapowiada brak najbliższych perspektyw na zamążpójście. Klucze – oznaczają przeprowadzkę, moneta – wzbogacenie się, a listek zwiastuje, że przyszły rok będzie udany pod różnymi względami.

WRÓŻBA BUTELKA

Na dużym kartonie rysujemy na planie okręgu rysunki symbole np. statek, obrączkę, monetę, serce. Na środku kartonu kładziemy butelkę i kręcimy nią. Na jaki rysunek wskaże butelka, taka przyszłość nas czeka. Wcześniej ustalamy, co oznacza dany symbol np. statek to podróż, serce to zdrowie, obrączka to ślub.

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Andrzejkowe wróżby

Najciekawsze wróżby na Andrzejki

Przyjęcie na Andrzejki

Inne Artykuły: