Inspirander

Strona główna / Święta i przyjęcia / Boże Narodzenie / 5 najlepszych książek na Święta

5 najlepszych książek na Święta
 Boże Narodzenie,

5 najlepszych książek na Święta

5 grudnia, 2017

Instagram/ @julietslibrary

Książka to jeden z najczęściej wybieranych prezentów dla bliskich na Święta. Nic dziwnego. To właśnie dzięki książkom przenosimy się w inny wymiar, zanurzamy w świat pasjonujących losów bohaterów. Redakcja INSPIRANDER przygotowała zestawienie 5 najlepszych książek na tegoroczne Święta. Idealne na prezent dla Waszych bliskich lub po prostu jako propozycja na świąteczne wieczory dla Was samych!

 

“Białe. Zimna wyspa Spitsbergen” – Ilona Wiśniewska

Święta nierozerwalnie kojarzą nam się ze śniegiem. W razie gdyby jednak tego w tym roku zabrakło, w książce Ilony Wiśniewskiej macie go pod dostatkiem! Spitsbergen to największa wyspa norweskiego archipelagu Svalbard w Arktyce i najbardziej na północ wysunięte siedlisko ludzkie na świecie. Pomimo tak przerażającego położenia geograficznego, na Spitsbergenie osiedlili się obywatele z ponad 50 krajów! „Białe…” to właśnie opowieść o barwnych osobowościach, które oprócz codziennych trudów muszą radzić sobie z życiem na lodowatym archipelagu. Książka na Święta idealna do czytania pod ciepłą kołdrą i z kubkiem gorącego kakao.

 

“Pierwszy śnieg” – Jo Nesbø


Książka na Święta dla czytelników, którzy lubią poczuć lekki dreszczyk emocji podczas lektury. Niedawno w kinach mogliśmy zobaczyć ekranizację tego norweskiego kryminału, gdzie w roli głównej wystąpił przystojny Michael Fassbender. Czytając “Pierwszy śnieg” zgaście światło, zapalcie nastrojowe świeczki i dajcie się porwać tej porywającej, pełnej zwrotów akcji historii – z Fassbenderem w myślach 🙂

 

“Dress Scandinavian” – Pernille Teisbæk


W tej książce na Święta nie znajdziecie żadnej historii o Wigilii, nie ma tutaj też mowy o śniegu. Jeżeli jednak chciałybyście dowiedzieć się jak dobrze wyglądać na przyjęciu świątecznym lub na nadchodzącym Sylwestrze – to dla Was pozycja obowiązkowa. Duńska stylistka i trendsetterka Pernille Teisbæk zdradza tajniki sukcesu stylu Skandynawek. Piękne zdjęcia i cenne porady – taki prezent chciałybyśmy znaleźć pod choinką!

 

“Opowieść wigilijna” – Charles Dickens


Możecie zarzucić nam, że nie jesteśmy oryginalne, że to świąteczny cliché, który porównać można do filmowego “Kevina samego w domu“, czy muzycznej Mariah Carey i jej “All I Want For Christmas…” Naszym zdaniem jednak “Opowieść wigilijnaDickensa to ponadczasowa historia, której nie wystarczy przeczytać raz w szkole podstawowej. Im jesteśmy starsze odkrywamy w tej książce na Święta nowe prawdy, docieramy głębiej do jej sensu, przekazu. Poza tym – czy wyobrażacie sobie Święta bez “Kevina…”, czy “All I Want”? No właśnie… My też! Miłego, świątecznego czytania kochani!

 

“Opowieści wigilijne” – różni autorzy

To jedna z tych propozycji książek na Święta, w której każdy znajdzie coś dla siebie. 14 lubianych i chętnie czytanych polskich autorów, 14 historii o Świętach. Każda jest inna, pisana w charakterystycznym dla danego pisarza stylu. Dzięki temu “Opowieści wigilijne” niczym świąteczna choinka mienią się różnymi kolorami, niektóre z nich są pełne nadziei, inne wzruszają do łez. Niebywale klimatyczna książka na święta, która pozwoli Wam nostalgicznie spojrzeć na ten magiczny czas w roku.


Opracowanie: Aleksandra Michalska

Sprawdź też:

7 świątecznych piosenek, których nie znasz, a powinnaś
Najpiękniejsze dekoracje świąteczne
Idealne prezenty last minute

Inne Artykuły: