Inspirander

Strona główna / Styl / Trendy / Zaskakująca decyzja domu mody Vetements!

Zaskakująca decyzja domu mody Vetements!
 Styl,

Zaskakująca decyzja domu mody Vetements!

6 czerwca, 2017

Bracia Gvasalia podjęli zaskakującą decyzję o wycofaniu się z pokazów mody. 

Projektanci mody przyzwyczaili nas do tego, że często działają nieszablonowo. Ich niecodzienne decyzje zaskakują wówczas cały świat mody. Było tak np. w przypadku Marca Jacobsa, kiedy podczas pokazu Jesień/ Zima 2017 modelki prezentowały najnowszą kolekcję na surowym wybiegu, pozbawionym wszelkich dekoracji, kolorów. Nie było też muzyki. A do tego wszystkiego, podczas eventu panował bezwzględny zakaz robienia zdjęć. Powód? Moda jest najważniejsza i to na niej należy się skupić. 

Ostatnio świat mody przeciera oczy ze zdziwienia po ogłoszeniu wydanym przez Demna Gvasalia – dyrektora marki Vetements oraz dyrektora kreatywnego domu mody Balenciaga

Gvasalia oświadczył bowiem, że wraz ze swoim bratem, współtwórcą Vetements, Guramem oficjalnie wycofują się z uczestnictwa marki podczas Fashion Week. Wydawać by się mogło, że to modowe “samobójstwo” dla względnie młodego domu mody. 

Jak się jednak okazuje, takie modowe “samobójstwa” są popełniane coraz częściej przez młodych projektantów. Wycofują się oni z nowojorskich pokazów na rzecz prywatnych eventów, na które zapraszają tylko wybranych przez siebie gości. 

Instagram/ @kingdemna

Jak w rozmowie z Vogue powiedział sam Gvasalia: “Znudził mi się klasyczny system. Myślę, że czas najwyższy wkroczyć w nowy etap. Pokazy mody to już nie jest najlepsze narzędzie dla projektantów. Stają się coraz bardziej powtarzalne i męczące. Będziemy organizowali pokaz wtedy, kiedy naprawdę odczujemy taką potrzebę”. 

Marka nie wycofuje się jednak z działalności w świecie mody. Dalej będą kontynuować produkcję cztery razy w ciągu roku z tą różnicą, że bez prezentowania kolekcji na pokazach mody. 

Ile jeszcze słynnych projektantów wycofa się z tradycyjnych pokazów mody? Czy jesteśmy świadkami kolejnej rewolucji w świecie mody? Czas pokaże. 

Sprawdź też:

5 młodych światowych projektantów, których warto znać

Modne t-shirty z wizerunkiem Demna Gvasalia i Goshy Rubchinskiy’ego

Ostatni hit mody – akcesoria z logiem Ikea!

Inne Artykuły: