Inspirander

Strona główna / Styl / Zakupy / Szmaragdy, diamenty i malachit w zjawiskowej biżuterii Dior

Szmaragdy, diamenty i malachit w zjawiskowej biżuterii Dior
 Styl,

Szmaragdy, diamenty i malachit w zjawiskowej biżuterii Dior

7 listopada, 2016

Nowa kolekcja biżuterii została stworzona przez Victoire de Castellane, dyrektor kreatywną biżuteryjnej marki francuskiego domu mody. Archi Dior to projekt celebrujący najbardziej ikonicznie i kultowe modele wykreowane przez samego Christiana Diora.

Założyciel ekskluzywnej marki definiował swoją swoją modę przez odniesienie i poszanowanie podstawowych praw i zasad architektury. Z zamiłowaniem projektował i szył, dopasowując swoją wizję do indywidualnych potrzeb, rozmiarów i typów figury swoich klientek. Przez lata tworzył doskonałe skrojone suknie, dopasowane geometryczne marynarki, żakiety i garsonki.

Pamiętając największe i najciekawsze projekty Christiana Diora, Victoire Castellane postanowiła stworzyć linię biżuterii, która odda charakter najlepszych modeli stworzonych przez Diora. W nowej kolekcji znajdziemy modele biżuterii inspirowanej strukturą materiału, rzeźbą i architekturą. Od prostych form delikatnych, lejących naszyjników niczym suknie, przez dopasowane pierścionki, o strukturze fałdowanego materiału. W najnowszej kolekcji Castellane przeniosła w modele biżuterii najpiękniejsze, legendarne projekty mistrza Christiana Diora.

{images}

Biżuteria Archi Dior jest wykonana z najszlachetniejszych kruszców, zdobiona najpiękniejszymi kamieniami i minerałami. Znajdziemy wśród modeli Archi Dior naszyjniki i pierścionki ze złota, opatrzone diamentami, jasną zielenią chryzoprazu, głęboką, specyficzną zielenią malachitu i intensywnym niebieskim kolorem granatu.

Aktualnie kolekcja Archi Dior jest dostępna wyłącznie w nowym butiku Dior w Paryżu, na Avenue Montaigne.


Opracowanie: Maja Nowakowska FOTO: materiały prasowe

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: