Inspirander

Strona główna / Styl / Trendy / Premiera filmu Davida O. Russella dla Prady

Premiera filmu Davida O. Russella dla Prady
 Styl,

Premiera filmu Davida O. Russella dla Prady

19 listopada, 2016

Zapowiadany przed kilkoma miesiącami film w reżyserii twórcy “American Hustle” (2013) i nagrodzonego Oscarem “Silver Linings Playbook” (2012) doczekał się premiery. Oficjalny pokaz filmu Davida O. Russella dla Prady odbył się 15 listopada w Los Angeles.

Krótkometrażowy “Past Forward” utrzymany w estetyce filmu lat 50. to surrealistyczny, niemy eksperyment. Trzy kobiece postacie Prady, rodem z Hitchcock’owskiej intrygi, w futurystycznym minimalistycznym świecie geometrii i elektroniki, wcielają się w role pięknych femme fatale zamieszanych w mgliste, niejednoznaczne wydarzenia.

W fabułę wkraczamy niespiesznie podążając za bohaterkami w rytm spokojnej muzyki, nie spodziewamy się dziwnych sytuacji, które dopiero mają się rozegrać. Za sprawą snu kobiet, akcja przyspiesza, klimat i emocje doskonale buduje niepokojąca muzyka, a my przenosimy się w poplątane historie dam, wyraźnie inspirowane dorobkiem mistrza psychologicznego thrillera. Losy kobiet zaczynają się przeplatać i przybierać nieoczekiwany przebieg.

Jak przyznają twórcy, Miuccia Prada i David O. Russell, chcieli stworzyć film przenosząc na ekran poetykę snu utrzymaną w niezwykłej, zachwycającej stylistyce. Reżyser poprowadził nas przez historię kina i swoje największe inspiracje, serwując nam obrazy w duchu legendarnych, scen filmowych wszechczasów. Twórcy zależało na stworzeniu filmu artystycznego, w którym gra głównie forma i estetyka, nieobciążona oczekiwaniami odbiorców i klarowną narracją.


Opracowanie: Maja Nowakowska

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: