Inspirander

Strona główna / Skandynawski styl / Trendy / Polska modelka w kampanii Marni

Polska modelka w kampanii Marni
 Skandynawski styl,

Polska modelka w kampanii Marni

14 lipca, 2016

W tym sezonie Consuelo Castiglioni, założycielka luksusowej włoskiej marki MARNI, zachwyca przede wszystkim niebanalną formą i luźnym nawiązaniem do mody sprzed niemal trzech dekad. Jedną z gwiazd pięknej, jesiennej sesji promującej najnowszą kolekcję jest polska modelka Klementyna Dmowska.

{images}

Jesienna propozycja włoskiego domu mody Marni to przede wszystkim oversizowe stroje, bufiaste rozłożyste rękawy zakończone ściągaczem, metaliczne kurtki w bardzo luźnym stylu bomber, czy klasyczne cygaretki w szlachetną kratę glencheck. Uzupełnieniem projektów są mocne, kolorowe geometryczne printy, które zdobią obszerne koszule zestawione ze skromnymi płaszczami o szerokim kroju.

Jaskrawe wzory, bufiaste formy, duże guziki, które zdobią kieszenie spodni, pasy czy rękawy i pikselowo-komputerowa estetyka, to wyraźne nawiązania do stylu lat 80. i 90. Powrót do ferii barw i mocnych geometrycznych, abstrakcyjnych akcentów przenosi nas w estetykę taniego kiczu, przerostu formy nad treścią.

Sama projektantka, mówiąc o najnowszej linii Marni podkreśla, że chciała stworzyć kolekcję pełną krągłości, eliptycznych kształtów podkreślających linię ramion. Chciała czegoś romantycznego, ale w zupełnie nowoczesnym i niespotykanym wydaniu. Projektantka słynie z eksperymentowania z konceptualną formą i tkaniną. W najnowszej kolekcji nie brakuje więc różnych elementów z plastiku i folii, które uzupełniają sukienki i obszerne, marynarki.

Sesja zdjęciowa autorstwa duńskiej artystki, Hellen Van Meene, znanej z poruszających i ciekawych portretów, powstała w arystokratycznym klimacie wnętrz zabytkowego pałacu. Obok Klementyny Dmowskiej najnowszą kolekcję Marni promowały Cong He, Elizabeth Davison, Fay Alice Parsons, Lorna Foran i Sophia Linnewede.

Opracowanie: Maja Nowakowska, Foto: materiały prasowe

Sprawdź również:

Nowa kampania New Normal Giorgio Armani

Blog Jesienna kampania Giorgio Armaniego to celebracja różnorodności kobiecej urody. … ideę skoncentrowanej, prawdziwej elegancji i ta kampania odnawia ten przekaz w absolutnie nowoczesnym stylu”. Jesienna promocja to już druga kampania linii New Normal oferująca szereg różnorodnych propozycji dla …

Jesienna kampania butów Giuseppe Zanotti

… Przeczytaj rownież: Nowa kampania New Normal Giorgio Armani Jesienna kampania Giorgio Armaniego to celebracja różnorodności kobiecej urody. … …

Córka Madonny w kampanii perfum Stelli McCartney “POP” (VIDEO)

… podkreśleniu głębszych idei jakie ma nieść za sobą kampania najnowszego produktu projektantki, o nowoczesnym charakterze … Jeans uroda nowości kampania pop perfumy stella mccartney …

 

Inne Artykuły: