Inspirander

Strona główna / Styl / Trendy / Ostatni hit mody – akcesoria z logiem Ikea!

Ostatni hit mody – akcesoria z logiem Ikea!
 Styl,

Ostatni hit mody – akcesoria z logiem Ikea!

12 maja, 2017

Instagram/ @stupid__xxx

Jak się okazuje, niezwykle popularne szwedzkie przedsiębiorstwo Ikea, nie odnosi sukcesów tylko na rynku meblarskim. W świecie mody pojawił się nowy trend na ubrania i akcesoria zainspirowane standardową torbą zakupową Ikei, FRAKTA. 

Wszystko zaczęło się po tym, jak dom mody Balenciaga wypuścił model torebki stylizowanej na standardową torbę zakupową z Ikei. Projekt francuskiej marki za ponad 2 tysiące dolarów wywołał zamieszanie w sieci. Pomimo tego, że pierwowzór torebki można kupić w sklepach Ikea za 2 złote, klienci oszaleli na punkcie modelu Balenciagi. Przypomnijmy, że inspiracja szwedzkim przedsiębiorstwem, to nie pierwszy tak zaskakujący projekt Balenciagi. W 2016 roku, dyrektor kreatywny marki, Demna Gvasalia w swoich zbiorach Vetements stworzył kolekcję opartą na charakterystycznym symbolu DHL, lidera na rynku usług logistycznych. 

Sukces torebki Balenciagi zapoczątkował lawinę nowych produktów inspirowanych FRAKTĄ z Ikei. Projektanci z całego świata wykorzystali ten globalny zachwyt i stworzyli ciekawe dodatki z logiem Ikea. Pojawiły się m.in. maski przeciwsmogowe autorstwa znanego designera Zhijun Wang, bluza od Norwood Chapters, czy czapka z daszkiem od PLEASURES i Chinatown Market. W naszej galerii możecie zobaczyć więcej projektów, z kultowym już, żółtym napisem na niebieskim tle. 

{images}

Inne Artykuły: