Inspirander

Strona główna / Skandynawski styl / Trendy / Największa wystawa Christiana Diora w historii

Największa wystawa Christiana Diora w historii
 Skandynawski styl,

Największa wystawa Christiana Diora w historii

4 lipca, 2017

Już od 5 lipca oczy całego świata mody skierowane będę na Paryż, gdzie odbędzie się największa w historii wystawa twórczości Christiana Diora.

W ostatnich latach, projekty marki wystawiane były na całym świecie, m.in. w Moskwie, Pekinie, Szanghaju, Seulu i innych miastach. Dziwić może fakt, że ostatnia wystawa Diora we francuskiej stolicy odbyła się przeszło 30 lat temu, w 1987 roku. W 70. rocznicę istnienia marki w Muzeum Sztuki Dekoracyjnej  w Paryżu, widzowie będą mieli okazję przenieść się w magiczny świat Diora podczas wystawy “Christian Dior, Designer of Dreams”. Wystawa skupiać będzie około 300 sukienek couture. Większość z nich jest autorstwa Christiana Diora, nie zabraknie jednak propozycji od projektantów, którzy pracowali dla marki, jak np. Yves Saint Laurent .

Ponadto, uczestnicy wystawy będą mieli okazję zobaczyć  archiwalne fotografie i dokumenty, a także sekcję poświęconą źródłom inspiracji Diora – od obiektów z XVIII wieku do egzotycznych tkanin.
“Chcieliśmy pokazać, że wszechświat Christiana Diora jest niezwykle wyrafinowany i dobrze przemyślany, czerpiący inspiracje z różnych źródeł” – powiedział dyrektor Muzeum Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu, Olivier Gabet.

W naszej galerii możecie zobaczyć kilka projektów sukni, które znajdą się w zbiorach wystawy “Christian Dior, Designer of Dreams”.

{images}

Sprawdź też:

5 dokumentów o modzie, które trzeba zobaczyć
Zmysłowa wystawa gwiazd fotografii w Berlinie!
Jennifer Lawrence w kampanii Diora

Inne Artykuły: