Inspirander

Strona główna / Styl / Trendy / Kolekcja Andreasa Kronthalera dla Vivienne Westwood

Kolekcja Andreasa Kronthalera dla Vivienne Westwood
 Styl,

Kolekcja Andreasa Kronthalera dla Vivienne Westwood

21 lipca, 2016

Vivienne Westwood budząca kontrowersje nie tylko swoimi odważnymi stylizacjami i płomiennorudymi włosami, od lat związana z młodszym partnerem Andreasem Kronthalerem, teraz współpracuje z nim przy najnowszej kolekcji sygnowanej swoim nazwiskiem. Para stworzyła linię ubrań inspirowanych bliskowschodnim wzornictwem i kolorem naturalnie malowanych, ręcznie zdobionych materiałów.

{images}

Ikona mody, która niebagatelnie wpłynęła na styl punkowy, związana niegdyś z liderem Sex Pistols, powraca w tym sezonie w wielkim stylu. Szalona kolekcja stworzona przez męża Westwood, Andreasa Kronthalera, zachwyca kolorem, przepychem i mocno czerpie z ulicznej, zbuntowanej, nieoczywistej i mocno prowokacyjnej mody.

Właśnie teraz mamy okazje podziwiać efekty najnowszej kampanii, dalekiej od sztampowych, wysmakowanych sesji smukłych, młodych modelek. Sesja zdjęciowa z udziałem samego projektanta i charyzmatycznej Vivienne Westwood, to szalony teatr kiczu, przepychu i podejścia do mody z dużym dystansem. Stylizacje designera łamią wszelkie tabu i strojem wyrażają istotę inspiracji Kronthalera. Mężczyźni odziani w sukienki, platformy i obcasy, czy starsza designerka puszczająca do widza oko i pokazująca na przekór i złośliwie język, to prawdziwie wysmakowana parodia współczesnego biznesu fashion. Para na przekór trendom i zachowawczym, standardowym sesjom, stworzyła niezwykle elektryzującą i kolorową kampanię, pełną różnorodności.

Stroje wykonane ze szlachetnych materiałów, zdobionych i inspirowanych wzornictwem bliskowschodnich, ręcznie tkanych dywanów, świątynnych wnętrz, uzupełnione są ciężkimi butami, na wysokiej platformie i przysadzistym obcasie. Brokatowe, złote kozaki stworzone są w wersji unisex, moda potraktowana przez Weswood i Kronthalera jest niezwykle barwna i kontrowersyjna, pokazana z przymrużeniem oka.

Jak podkreśla sam autor, inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji, ochrzczonej “East Meet West. Buddhist Unisex”, były duchowe miejsca i świątynie, bliskowschodnie bogato zdobione dywany na zimnych posadzkach. Kronthaler zawarł w swojej kolekcji istotę egzotycznego luksusu wschodu, dalekiego od minimalizmu i prostoty zachodniego świata. Projektanci chcieli wykreować wizję mody opartej na multikulturowości współczesnego świata. Ulicznej codziennej  różnorodności i indywidualności, znoszącej wszelkie ograniczenia związane z płcią, kolorem skóry i wiekiem.

Opracowanie: Maja Nowakowska
Zdjęcia: Materiały prasowe

Sprawdź inne inspiracje:

Polska modelka w kampanii Marni

W tym sezonie Consuelo Castiglioni, założycielka luksusowej włoskiej marki MARNI

Jesienna kampania butów Giuseppe Zanotti

Ekskluzywna włoska marka butów Giuseppe Zanotti wprowadza glam-rockowe trendy

Gisele Bündchen topless w jesiennej kampanii Givenchy Jeans

Francuski dom mody pozostaje wierny swoim założeniom z poprzednich promocji kolekcji

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: