Inspirander

Strona główna / Skandynawski styl / Trendy / Kolejny mężczyzna na czele biblii mody dla kobiet!

Kolejny mężczyzna na czele biblii mody dla kobiet!
 Skandynawski styl,

Kolejny mężczyzna na czele biblii mody dla kobiet!

11 kwietnia, 2017

Na początku tego roku informowaliśmy o przejęciu przez Emanuele Farneti stanowiska redaktora naczelnego włoskiego wydania Vogue. Jak się okazuje, władza mężczyzn nad najbardziej prestiżowym magazynem modowym na świecie, nie kończy się tylko na tej kandydaturze. Oficjalnie ogłoszono, że nowym naczelnym brytyjskiego Vogue będzie Edward Enninful!

Z końcem stycznia, dotychczasowa szefowa British Vogue, Alexandra Shulman podjęła decyzję o rezygnacji ze stanowiska. Wyznaczyła już jednak swojego następcę. Został nim Edward Enninful, który od 2011 roku pełnił funkcję dyrektora kreatywnego w W Magazine

Urodzony w Ghanie, wychowywał się w Londynie. Swoją przygodę ze światem fashion rozpoczął jako model. Później zapisał się w historii jako najmłodszy szef działu mody w i-D, przyjmując posadę jako niespełna 19-latek! Przed współpracą z W Magazine działał czynnie w środowisku mody we Włoszech i Stanach Zjednoczonych. Miał ogromny wpływ na powstanie legendarnego już wydania “all black” w Vogue Italia z 2008 roku. Współpracował z najlepszymi nazwiskami, wśród których wymienić można Kate Moss, Naomi Campbell, czy fotografa Mario Sorrenti. Za swoje dokonania zawodowe i ogromny wkład w promowanie różnorodności w brytyjskiej modzie został nagrodzony prestiżowym OBE.

Enninful przejmie pieczę nad British Vogue dokładnie 1 sierpnia tego roku. Czy to nowy trend w środowisku fashion, żeby to właśnie mężczyźni sprawowali władzę nad najbardziej wpływowym magazynem o modzie na świecie? Czekamy z niecierpliwością na efekty ich pracy!

Sprawdź także:

Znamy następcę redaktor naczelnej Vogue Italia

Inne Artykuły: