Inspirander

Strona główna / Skandynawski styl / Trendy / Kendall Jenner znowu w ogniu krytyki!

Kendall Jenner znowu w ogniu krytyki!
 Skandynawski styl,

Kendall Jenner znowu w ogniu krytyki!

8 maja, 2017

Zaledwie miesiąc temu Kendall Jenner znalazła się w ogniu krytyki za swój udział w niepoprawnie politycznej reklamie Pepsi. Spot okazał się tak kontrowersyjny, że finalnie zdecydowano się na wycofanie go. Na tym jednak nie kończy się zła passa słynnej siostry Kim Kardashian. 

Ostatnio informowaliśmy Was o wydaniu jubileuszowego numeru Vogue India. Z okazji 10-lecia istnienia magazynu, kontrolę nad jego szatą graficzną i tekstową przejął słynny peruwiański fotograf – Mario Testino. Na okładce jego autorstwa znalazła się właśnie Jenner

Publikacja zdjęcia wywołała burzę w sieci. Pojawiło się wiele głosów, które sceptycznie oceniły wybór białej Amerykanki na twarz promującą indyjskie pismo. Według niektórych, decyzja Vogue India jest równoznaczna z propagowaniem mody na stosowanie w kraju kremów wybielających i rozjaśniaczy, co jest dyskryminujące i rasistowskie. 

Vogue India wydało oficjalne oświadczenie, w którym utrzymuje, że przez ostatnie 10 lat magazyn wydał tylko 12 okładek z zagranicznymi modelkami, wliczając w to Amerykankę. “Tym samym, statystycznie rzecz ujmując, 90% naszych okładek to postacie z Indii, z czego jesteśmy bardzo dumni” – podsumowali reprezentanci magazynu. 

Zobacz też: 

Mario Testino gościnnie w Vogue India

Kolejny mężczyzna na czele biblii mody dla kobiet!

Anna Wintour na okładce The Business of Fashion

Kim Kardashian i Kylie Jenner razem w reklamie

Inne Artykuły: