Inspirander

Strona główna / Skandynawski styl / Trendy / Ikea rozpoczyna współpracę ze znanym projektantem mody!

Ikea rozpoczyna współpracę ze znanym projektantem mody!
 Skandynawski styl,

Ikea rozpoczyna współpracę ze znanym projektantem mody!

12 czerwca, 2017

Ikea rozpoczyna współpracę z projektantem Virgil Abloh. 

Decyzja o współpracy potentata meblowego z Abloh została podana oficjalnie podczas Democratic Design Day w Älmhult w Szwecji – wydarzeniu, na którym Ikea co roku ogłasza swoje nadchodzące projekty. Podczas eventu, Abloh zaprezentował swoją wersję kultowej już torby Ikea – FRAKTA – zrobioną z tektury, wzbogaconą o napis RZEŹBA oraz z żółtą wstążką, zamiast niebieskiej. 

Kolekcja, która powstanie przy współpracy projektanta z Ikeą, skierowana ma być do młodych ludzi, którzy wprowadzają się do swojego pierwszego, własnego mieszkania. 

“Uważam, że stworzenie linii dedykowanej właśnie młodym ludziom wchodzącym w dorosłe życie to bardzo ciekawy projekt i duże wyzwanie” – powiedział Abloh

Projektant znany jest przede wszystkim ze swojej bliskiej, długoletniej już współpracy z amerykańskim raperem Kanye Westem. Ponadto jest on założycielem marki modowej Off-White.

Przypomnijmy, że trend na wprowadzenie do największych modowych brandów produktów Ikei rozpoczął dom mody Balenciaga, wypuszczając swoją wersję torby zakupowej FRAKTA

Sprawdź też:

Ostatni hit mody – akcesoria z logiem Ikea!

Niezwykła lekcja historii sztuki z Louis Vuitton

Diesel i Naomi Campbell pomagają dzieciom!

Inne Artykuły: