Inspirander

Strona główna / Skandynawski styl / Trendy / Dokument o imperium Zary

Dokument o imperium Zary
 Skandynawski styl,

Dokument o imperium Zary

29 sierpnia, 2017

Na jesień zapowiedziana jest premiera dokumentu “Zara: The Story of the World’s Richest Man” – czyli historia o imperium sieciówki Zara.

Zara: The Story of the World’s Richest Man to przede wszystkim opowieść o Amancio Ortegazałożycielu marki Zara. Dokument skupia się na całej historii Zary – od trudnych jej początków po dni współczesne, gdzie marka stała się światowym potentantem na rynku. Realizacją dokumentu Zara: The Story of the World’s Richest Man zajęła się Prime Entertainment Group.

Tytuł produkcji nawiązuje do 2016 roku, kiedy to magazyn Forbes ogłosił założyciela Zary – Amancio Ortega najbogatszym człowiekiem na świecie, który tym samym zdetronizował dotychczasowego lidera – Billa Gates’a. Majątek Ortegi był wówczas szacowany na 77,8 miliarda dolarów. W 2017 roku założyciel Zary zajmuje trzecie miejsce na liście Forbes’a, a wyprzedzają go wspomniany już Gates oraz założyciel Amazona – Jeff Bezos.

Dokument, oprócz życia multimilionera, skupi się również na mechanizmach masowej produkcji na rynku, wywiadach z pracownikami Zary, jak i nagraniach z ukrytych kamer w sklepach sieciówki.

Sprawdź też:

10 stylistów, których warto obserwować na Instagramie
Nowy lookbook Massimo Dutti
Znamy motyw przewodni Met Gala 2018!

Inne Artykuły: