Inspirander

Strona główna / Styl / Trendy / Consuelo Castiglioni rezygnuje ze stanowiska

Consuelo Castiglioni rezygnuje ze stanowiska
 Styl,

Consuelo Castiglioni rezygnuje ze stanowiska

24 października, 2016

Consuelo Castiglioni, kobieta, która ponad dwadzieścia lat temu, od podstaw zaczęła budować imperium Marni, po dwóch dekadach kreatywnej pracy zstępuje z tronu. Biuro prasowe podkreśla, że rezygnacja ze stanowiska to wyłącznie osobista decyzja Castiglioni. Po długoletniej współpracy z włoskim brandem, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i życie osobiste.

Castiglioni przyznaje, że były to niezwykle szalone i ekscytujące lata kariery, w którą włożyła całą swoją energię, tworząc projekt, z którego dzisiaj może być dumna. Przez lata udało jej się wykreować wizerunek marki rozpoznawalnej na całym świecie. Żegnając się z Marni, kreatorka szczególne podziękowania składa swojej rodzinie i bliskim, którzy nieustannie wspierali ją w dążeniu do zaplanowanej idei, i właśnie dlatego po wielu latach osobistych wyrzeczeń, przyszedł czas na życie prywatne.

Castilioni zdobyła dla Marni rzeszę wiernych fanów i stałych klientów, których oczarowała swoją artystyczną wrażliwością. Projektantka stworzyła markę słynącą z dziwacznych dodatków i delikatnej ekscentryczności. Kolorowe printy, bogate tekstury najwyższej jakości materiałów, obszerne, rzeźbione formy i fantastyczna biżuteria, zjednały sobie serca kobiet i mężczyzn na całym świecie.

Na tak przygotowanym gruncie, stanowisko dyrektora kreatywnego Marni obejmie Francesco Risso. Projektant od niemal dekady współpracuje przy kolekcjach dla kobiet Mucci Prady, oraz uczestniczy w przygotowaniach linii specjalnych marki. Wcześniej jego talent błyszczał w projektach tworzonych dla Anny Molinari, Alessandro Dell’Acqua i Malo.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny rozdział w historii włoskiego domu mody, o italskiej wrażliwości i nowoczesnej, globalnej perspektywie.

Opracowanie: Maja Nowakowska

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: