Inspirander

Strona główna / Styl / Trendy / Alex Katz dla H&M – pop-artowa odsłona sieciówki

Alex Katz dla H&M – pop-artowa odsłona sieciówki
 Styl,

Alex Katz dla H&M – pop-artowa odsłona sieciówki

19 października, 2016

Już od grudnia w H&M projekty stworzone we współpracy z jednym z najbardziej cenionych światowych artystów naszych czasów

Alex Katz współczesna legenda sztuki współczesnej, jeden z najdroższych i najbardziej rozchwytywanych artystów, który konsekwentnie kontynuuje tradycję pop-artowej szkoły, łączy siły z gigantem masowej mody. Nowa kolekcja H&M stworzona we współpracy z Katzem to luksusowe ubrania dla kobiet i mężczyzn oraz linia dodatków i akcesoriów.

Jak przyznaje artysta współpraca z sieciówką zdecydowanie przerosła jego oczekiwania i stała się szansą na dotarcie z autorską twórczością do szerszej, masowej publiczności.

Najnowsza specjalna kolekcja H&M nie jest zaskoczeniem. Szwedzka sieciówka co sezon wprowadza limitowane i ekskluzywne kolekcje tworzone we współpracy z najlepszymi światowymi projektantami. Jednak dopiero drugi raz do sprzedaży trafią ubrania z artystycznej półki. Ponad dekadę temu H&M wypuścił linię torebek, które zdobiły prace Jeffa Koonsa, innego amerykańskiego twórcy kontynuującego idee dadaizmu i pop-artu.

Limitowana kolekcja Katza dla H&M trafi do wszystkich sklepów brandu oraz będzie dostępna w sprzedaży online już od 1 grudnia.

Opracowanie: Maja Nowakowska

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: