Inspirander

Strona główna / Styl życia / Zrób sama mydlane kulki z pot-pourri

Zrób sama mydlane kulki z pot-pourri
 Styl życia

Zrób sama mydlane kulki z pot-pourri

16 lipca, 2009

Mydlane kulki to nie tylko radość w kąpieli. To również doskonały pomysł na prezent. Zarówno dla mężczyzny jak i kobiety. Oto nasz wyjątkowy przepis na domowe mydełka na sznureczkach z pot-pourri.

Składniki:

  • 3 kostki mydła toaletowego,
  • 4 łyżeczki wody,
  • 4 łyżeczki gliceryny,
  • 3 – 4 krople barwnika spożywczego,
  • 4 – 6 kropel olejku eterycznego,
  • 1 filiżanka potpourri, (jeśli suszki są zbyt duże, należy je rozdrobnić).

Wykonanie:

Zetrzyj mydła na największych oczkach tarki. Mydlane wiórki przełóż do miski odpornej na podgrzewanie w mikrofalówce. Dodaj wodę, glicerynę, olejek eteryczny oraz barwnik spożywczy.

Podgrzewaj w mikrofali mieszankę na średniej mocy tak długo, aż masa zacznie pienić się i bulgotać. Wyjmij miskę z kuchenki.

Mieszaj do momentu, aż mydło zacznie przypominać lukier na ciasto. Jeśli mydlana masa wydaje się zbyt sucha, dodaj odrobinę wody i kontynuuj mieszanie.

Na blaszce do ciasta rozsyp potpourri, następnie zalej mydlaną masą.

Formuj mydlane kule średniej wielkości. Z podanych proporcji powinniśmy uzyskać ok. 9 dziewięciu mydlanych kul wielkości golfowej piłeczki. Pozwól mydełkom wyschnąć przez trzy do czterech dni.

Dobre pomysły dla ciebie:

Jeśli chcesz zrobić komuś prezent, ułóż mydlane kuleczki w ozdobnym pudełeczku wyłożonym kolorowym papierem.

Jeśli obdarowanym ma być mężczyzna, użyj olejku cynamonowego, pomarańczowego, cytrynowego, z drzewa sandałowego, dodaj suszoną skórkę z cytryny lub pomarańczy i pokruszony cynamon.

Dla zwiększenia efektu formuj mydlane kulki wokół grubej linki bądź sznureczka, w rezultacie otrzymasz "mydło na sznureczku."

foto:istockphoto.com

Zobacz też:

 

Inne Artykuły: