Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / Znamy gwiazdy kalendarza Pirelli 2017

Znamy gwiazdy kalendarza Pirelli 2017
 Kultura,

Znamy gwiazdy kalendarza Pirelli 2017

30 sierpnia, 2016

Od ponad pół wieku włoski kalendarz Pirelli, który początkowo był tylko firmowym dodatkiem i ekskluzywnym dobrem dla wybranych klientów luksusowej firmy motoryzacyjnej, sukcesywnie rozszerzał swoją działalność, by w końcu stać się jednym z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw roku.

Kalendarz Pirelli od lat konsekwentnie zmieniał swój wizerunek. Dzisiaj prezentuje nie tylko ciała i twarze supermodelek, ale najpiękniejsze i najznamienitsze postaci kobiet. W tym roku motywem przewodnim jest Hollywood, a wśród kilkunastu nazwisk znalazły się zdobywczynie Oskara i dojrzałe gwiazdy współczesnego kina.

Autorem najbardziej wyczekiwanej sesji fotograficznej roku będzie Peter Lindbergh. Wybór niemieckiego mistrza modowej fotografii tym bardziej nie dziwi po jego dwóch, niezwykle udanych sesjach dla Pirelli. Lindbergh ma na swoim koncie współpracę z niemal wszystkimi najbardziej znanymi twarzami mody ostatnich 30 lat, liczne publikacje w światowych magazynach i kampanie dla największych domów mody. Druga, w jego wykonaniu, edycja kalendarza Pirelli z 2002 roku, która zaaranżowana została na tyłach hollywoodzkiego Universal Studios, stała się jednym z najbardziej znanych wydań.

Przed obiektywem artysty staną Alicia Vikander, Lupita Nyong’o, Léa Seydoux, Nicole Kidman, Kate Winslet, Julianne Moore, Penelope Cruz, Uma Thurman, Robin Wright, Helen Mirren, Charlotte Rampling, Rooney Mara, Jessica Chastain i Zhang Ziyi. Gościem specjalnym wydania 2017 będzie  Anastacia Ignatova, profesor Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego.

Niestety na premierę przyszłorocznego kalendarza będziemy musieli poczekać do końca listopada, ale już teraz możemy podziwiać pierwsze zdjęcia zza kulis i oficjalne materiały prasowe z sesji do nadchodzącego numeru.

Opracowanie: Maja Nowakowska

Sprawdź również:

1. Snoop Dogg będzie gotować razem z Marthą Stewart
2. Kultowe i szokujące stylizacje Madonny
3. 10 brazylijskich filmów, które warto zobaczyć

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: