Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / Zmysłowa wystawa gwiazd fotografii w Berlinie!

Zmysłowa wystawa gwiazd fotografii w Berlinie!
 Kultura,

Zmysłowa wystawa gwiazd fotografii w Berlinie!

2 czerwca, 2017

Wielkie otwarcie niezwykłej wystawy prac gwiazd fotografii, Mario Testino, Helmuta Newtona i Jean’a Pigozzi! 

Legenda światowej fotografii, Helmut Newton od zawsze przejawiał zainteresowanie pracami swoich kolegów po fachu. Chciał stworzyć platformę, na której wystawiane byłyby nie tylko jego fotografie, ale też prace innych. Jego życzenie spełnia się pośmiertnie. W Helmut Newton Foundation w Berlinie już od 2 czerwca amatorzy pięknych zdjęć będą mogli zobaczyć wystawę Mario Testino. Undressed. Helmut Newton Unseen. Jean Pigozzi. Pool Party. 

Mario Testino. Undressed

Instagram/ @mariotestino

Projekt skupia się przede wszystkim na nierozerwalnym związku mody z nagością. Ceniony w branży fashion, Mario Testino za pomocą swoich prac skupia się na granicach pomiędzy modą, erotyzmem, anatomią człowieka i sztuką. W Helmut Newton Foundation będziemy mogli zobaczyć 50 modowych ujęć i aktów autorstwa Testino.

Helmut Newton. Unseen

Instagram/ @globalimagesusa

Ta część wystawy skupiać się będzie na niepublikowanych dotąd pracach Newtona z archiwów muzeum. Niemiecki fotograf znany był zawsze ze swojego uwielbienia do ukazywania kobiecego ciała w artystyczny sposób. Jego niepowtarzalne ujęcia nagości charakteryzują się ponadczasową elegancją, czego będziecie mogli doświadczyć w Helmut Newton Foundation.

Jean Pigozzi. Pool Party

Instagram/ @emirsergophotography

Część wystawy poświęcona francuskiemu twórcy, skupiać się będzie na jego pracach wykonanych w charakterystycznym miejscu, jakim jest basen. Nie jest to jednak przypadkowy basen, a ten, który znajdował się nieopodal Villa Dorane. Ten okazały budynek powstał w 1953 roku dla ojca fotografa, Henriego – założyciela francuskich samochodów Simca. Co czyni basen jeszcze bardziej wyjątkowym – było to często miejsce spotkań gwiazd ze świata kultury i show-biznesu. Wystawa w Helmut Newton Foundation skupia kolekcję prywatnych, spontanicznych ujęć spotkań nad słynnym basen. Wśród postaci uwiecznionych na zdjęciach znajdziemy Micka Jaggera, Bono, Liz Tylor, czy Naomi Campbell. 

Sprawdź też: 

Niezwykła lekcja historii – prace Gordona Parksa w Warszawie

Transfashional – niezwykła wystawa w Warszawie

Historia męskiej urody według Mario Testino

Inne Artykuły: