Inspirander

Strona główna / Styl życia / Design / Żarówka i kabel – lampa, która zmieni twoje mieszkanie

Żarówka i kabel – lampa, która zmieni twoje mieszkanie
 Design,

Żarówka i kabel – lampa, która zmieni twoje mieszkanie

2 marca, 2017

Lampa z kabla i żarówki, brzmi znajomo? Każdy, kto choć raz remontował mieszkanie wie czym to pachnie. CablePower przekornie takie gołe kable i żarówki oferuje jako efekt ostateczny lampy. Oczywiście nie są to ani zwykłe kable, ani standardowe żarówki, a efekt? Wyjątkowe i nietuzinkowe lampy które odmienią każde wnętrze.

Markę CablePower założyło dwoje architektów Maja i Marek Kostykiewicz. Pomysł, który początkowo był tylko zabawą i odpowiedzią na lukę na rynku stał się z czasem solidnym business planem. 

 

Lampy z kolorowych kabli i dekoracyjnych żarówek, sprowadzone do niezbędnego minimum, szybko stały się hitem i otrzymały nagrodę „must have” przyznawaną przez grono ekspertów Łódź Design Festival. W tym prostym rozwiązaniu ważny jest każdy detal dlatego lampy są dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Są w całości produkowane w Polsce, co według autorów, w czasach zawładnięcia rynku przez chińskie podróbki, jest gwarancją najwyższej jakości wykonania.

 

Lampy CablePower można dowolnie modyfikować dzięki czemu są wyjątkowym narzędziem w rękach projektantów wnętrz, a dla użytkowników to gwarancja niepowtarzalności. W ofercie są lampy pojedyncze typu żarówka na kablu, ale również ich połączenia i kombinacje z kilku a nawet kilkudziesięciu kabli. 

 

W wielu modelach widać nawiązania do architektury, którą projektanci zajmują się zawodowo, takie jak geometryczne kształty czy zabawa modułowością. 

Większość z nich to lampy do zadań specjalnych. Można je zaaranżować na wiele sposobów, powiesić lub postawić, zaplątać, podwiesić. Lampa TRYangle może oświetlać pokój z sufitu, ze ściany lub komody. Lampy Shape3D mogą równie dobrze wisieć jak i pełnić rolę kinkietu. 

W zależności od długości i sposobu podwieszenia lampy CablePower mogą tworzyć zarówno zwarte kiście jak i rozpełzać się po suficie. Mogą być uporządkowane  lub całkowicie niesforne. Jak do tego doda się zabawę kolorem i długościami kabli to otrzymamy niemalże niezliczoną ilość możliwości. Dzięki tej elastyczności lampy znajdą zastosowanie zarówno w bardzo minimalistycznych wręcz surowych wnętrzach ale także w miejscach bardziej stylowych lub wręcz pałacowych. A jaki jest Wasz pomysł na zastosowanie CablePower? Polecamy: cablepower.pl

 

Inne Artykuły: