Inspirander

Strona główna / Styl życia / Wywiady / #WYWIAD: Kinga Gałuszkiewicz – detoksowe wyzwanie

#WYWIAD: Kinga Gałuszkiewicz – detoksowe wyzwanie
 Styl życia,

#WYWIAD: Kinga Gałuszkiewicz – detoksowe wyzwanie

6 czerwca, 2018

Przez tydzień pod drzwiami redakcji znajdowaliśmy 2 kartony. Czego? Świeżych soków! Taka niespodzianka z pewnością umili każdy poranek. Przez kilka dni byliśmy na diecie sokowej. Wynik: piękniejsza cera, więcej energii, trochę luzu w ubraniach. Postanowiliśmy zadać kilka pytań dyrektor kreatywnej marki Natura Cold Press (to o nich mowa). Rozmawiamy o sokach, biznesie… A na koniec jest nasz kwestionariusz – pytania bardzo osobiste. 

INSPIRANDER: Skąd pomysł na biznes? 
KINGA: Cold press znalazł Oskara (naszego założyciela) aż za oceanem – w Stanach Zjednoczonych. Cieszące się ogromną popularnością amerykańskie juice bary zachęciły go do podjęcia detoksowego wyzwania. Choć początkowo był sceptyczny, nie mógł nie ulec ich skuteczności. Poczuł siłę pozytywnych efektów na własnej skórze. Doświadczenie z sokami zainspirowało go tak bardzo, że postanowił się nim podzielić z innymi. Wrócił do Polski – i oto jesteśmy. 

I: Czym się wyróżniacie? Konkurencja jest bardzo duża. 
K: Nie chcemy z nikim rywalizować. Wierzymy, że wszyscy mamy wspólny cel – promocję zdrowego trybu życia, dbania o swój organizm i wybierania produktów, które mają na nas dobry wpływ. Ze swojej strony możemy zapewnić, że cechuje nas stuprocentowa uczciwość i dbałość o najmniejsze szczegóły. Nie rozmieniamy się na drobne: nasza firma zajmuje się wyłącznie produkcją soków. Dzięki temu nasi klienci mają gwarancję, że skupiamy na naszych detoksach maksimum uwagi i angażujemy się w nie całkowicie. Chcemy oferować produkt kompleksowy i kompletny. 

 

…wszyscy mamy wspólny cel – promocję zdrowego trybu życia, dbania o swój organizm i wybierania produktów, które mają na nas dobry wpływ

I: Co daje dieta sokowa? 
K: Korzyści jest tyle, że można wymieniać je bez końca! A mówiąc poważnie: regularne oczyszczanie daje korzyści na praktycznie każdym polu. Począwszy od realnego odtrucia organizmu, przez poprawę wyglądu skóry czy włosów, wyeliminowanie nadmiaru wody, a nawet lepszej jakości snu. Dlatego wprowadzenie soków do swojej diety to gwarancja poprawy zdrowia. Odciążają one nerki czy wątrobę, dzięki czemu filtrowanie wszystkiego, co szkodliwe dla organizmu staje się jeszcze łatwiejsze.  Prawda jest taka, że owoce i warzywa mają ogromną moc, a my zbyt rzadko o tym pamiętamy. 
 
I: Czy trzeba się przygotować odpowiednio do sokowej diety? Na przykład, odstawić mięso na kilka dni przed? 

K: Jeżeli nasz organizm jest przyzwyczajony do potraw smażonych, ciężkostrawnych – jak najbardziej warto go przygotować do detoksu. 
Na kilka dni przed rozpoczęciem diety odradzamy przetworzoną żywność – fast foody, słodycze. Warto też stopniowo odzwyczajać się od kawy czy alkoholu, które w trakcie detoksu nie są wskazane. 
Wszystkie te działania ułatwią przejście przez ten czas i zapobiegną złemu samopoczuciu. 

I: Czy można ćwiczyć, prowadzić normalny tryb życia przy kilkudniowym oczyszczaniu? 
K: Ponieważ do skutecznego oczyszczenia niezbędna jest pełnia sił, sugerujemy raczej przerwę w intensywnych treningach. Znacznie lepiej sprawdzi się nieforsująca aktywność fizyczna – na przykład spacer. Organizm musi mieć siłę do funkcjonowania, a po dużym wysiłku może być mu trudno się zregenerować. Co do normalnego trybu życia – jak najbardziej! Detoks to naturalna sprawa i z wyjątkiem wyżej wymienionych aktywności można, a nawet trzeba funkcjonować standardowo. Czas oczyszczenia powinien być również czasem relaksu. 

I: Czy są przeciwwskazania? 
K: Istnieją pewne rodzaje chorób przy których odradzamy detoks, na przykład wrzody żołądka czy cukrzyca. Nie polecamy również pełnego oczyszczania dzieciom, kobietom w ciąży. Warto jest jednak mieć na uwadze, że każdy organizm funkcjonuje inaczej i najlepiej będzie skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem.  

I: Ile czasu najdłużej można stosować dietę? 
K: Standardowy czas trwania diety sokowej trwa od 3 do 5 dni. Krótszy okres rekomendujemy osobom początkującym, które dopiero zaczynają swoją przygodę z detoksem. Jeżeli ma się już pewne doświadczenie i zna reakcje swojego organizmu, można podjąć dłuższe wyzwanie. Warto pamiętać, że oczyszczenie sokami to wstęp lub element zdrowej diety i nie może stanowić jej całkowitego zamiennika.  
A jeśli chodzi o codzienne picie soków, w naszej ofercie można znaleźć Abonamenty Sokowe. Polegają one na włączaniu jednej butelki soku do regularnego jadłospisu, jako zdrowy suplement i źródło witamin. 


KWESTIONARIUSZ  (BARDZO OSOBISTY)…

Dzień zaczynam od:  psa z głową w dół, a tak naprawdę to od “Dzień dobry ! “;) 

Najbardziej w sobie lubię​:  to, czego kiedyś nie znosiłam…

Najbardziej cenię w innych​:  wiarę w siebie! 

Najbardziej wkurza mnie​:  kilka słów: Nie, ale, nie można, niestety, nie da się, za późno!  

Rodzice nauczyli mnie​:  kochać bezwarunkowo. 

Czego boisz się najbardziej: wolę nie mówić… 

Ulubione danie: SUSHI !! ewentualnie ziemniak 😀 lub  pieczona dynia, a jak mam zdradzić od czego ostatnio jestem uzależniona, to są to różyczki kalafiora w tempurze na bazie tamaryndowca 🙂 

Ulubione kwiaty: niezapominajki 🙂  

 Chętnie chodzę do​:  kina i muzeum też nie pogardzę! 

 Rozśmiesza mnie​:  inny śmiech i wygłupianie! 

Co robisz, kiedy się denerwujesz: nie wiem dokładnie, ale wszyscy szybko uciekają 😉 

Najpiękniejszy prezent, jaki dostałem/am​:  “Mogę grać z Tobą w pingponga do końca życia!!”  

Jakich wykonawców znajdziemy na twojej playliście na iPhonie? Lepiej było zapytać kogo nie znajdziecie:Erykah Badu, Jill Scott, Fat Freddy’s Drop, Solomun, Michael Jackson, Roberta Flack, Louis Armstrong, Seth Troxler, Korn, Incubus, Rage Against The Machine, Rolling Stones, Nirvana, Guru  i mogę tak godiznami 14.

Co doprowadza do płaczu: wzruszam się szybko, muszę przyznać… 

Stosunek do pieniędzy: ambiwalentny 

Moja największa ekstrawagancja​:  nie mnie oceniać.

Odpoczywam​:  najchętniej, a jeszcze chętniej w podróży!  

Na bezludną wyspę zabrałbym/ zabrałabym​: dobry humor!

Dziękujemy 🙂 
{images}

Inne Artykuły: