Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / Wiemy już kto wcieli się w postać Alexandra McQueena

Wiemy już kto wcieli się w postać Alexandra McQueena
 Kultura,

Wiemy już kto wcieli się w postać Alexandra McQueena

21 października, 2016

Prace nad filmową biografią projektanta już trwają. A w ostatnich dniach poznaliśmy nazwisko aktora, który zagra kontrowersyjną postać Alexandra McQueena.

Andrew Haigh na początku tego roku ogłosił rychłe rozpoczęcie prac nad swoim nowym filmem o życiu i pracy Alexandra McQueena. W 2010 roku świat obiegła wiadomość o niewyjaśnionym i nagłym samobójstwie projektanta.

Oczekując na premierę, wiemy już, że w rolę Alexandra McQueena wcieli się Jack O’Connell, znany z ‘Unbroken’ (2014), obrazu wyreżyserowanego przez Angelinę Jolie. Zdjęcia do nowej produkcji Haigha rozpoczną się już pod koniec roku, a fabuła będzie oparta na obserwacjach i poszukiwaniach Chris Urch, autorki scenariusza.

{images}

Najnowszy film o życiu McQueena, to nie pierwsza próba reinterpretacji biografii znanego projektanta. Wytwórnia Maven Pictures w sierpniu rozpoczęła produkcję dramatu, opowiadającego o niejasnych i dwuznacznych relacjach McQueena z jego muzą i patronką twórczości Isabelle Blow, byłą redaktorką brytyjskiego Sunday Times, Vogue i Tatlera. 

Opracowanie: Maja Nowakowska

 

 

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: