Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / Urządź mieszkanie jak dekorator wnętrz

Urządź mieszkanie jak dekorator wnętrz
 Porady,

Urządź mieszkanie jak dekorator wnętrz

19 grudnia, 2015

Urządź mieszkanie jak dekorator wnętrz

Urządzanie nowego mieszkania to ekscytujący moment, lecz nie pozbawiony stresu. Musimy balansować między naszymi oczekiwaniami, marzeniami a możliwościami budżetu. Często też koncept artystyczny zmienia się pod wpływem rozwiązań praktycznych. Zobaczmy jak urządzić mieszkanie, by wyglądało, jak zaprojektowane przez profesjonalnego dekoratora.

Dopasuj wnętrze do stylu życia

Mieszkanie powinno przede wszystkim odpowiadać potrzebom twoim i twojej rodziny. Urządzając wnętrza, upewnij się, że wydzieliłaś przestrzeń, gdzie możecie spędzać czas wszyscy razem a także każdy z osobna. Duży stół w kuchni, biurko do nauki dla dzieci, zaciszny kąt na legowisko zwierzaka to priorytety.

Weź miarę

Zanim kupisz cokolwiek – krzesło, kanapę, dywan, najpierw dokładnie zmierz przestrzeń, gdzie zamierzasz je postawić. Dokładne pomiary pozwolą ci idealnie wykorzystać wolne miejsce.

Stwórz iluzję przestronności

Aby wnętrze wydało się bardziej wysokie, a tym samym przestronne, zastosuj prosty trik dekoratorów. Zawieś karnisz z zasłonami wyżej niż framuga okienna. Karnisz powinien być też szerszy niż okno.

Rozmieszczenie zdjęć i obrazów

Nic tak nie dodaje wnętrzu elegancji i charakteru jak oprawione obrazy, grafiki lub plakaty na ścianie. Taki kącik ze sztuką warto zaaranżować w pobliżu drzwi (nad framugą) lub blisko okien.

Zapełnij pustkę zielenią

Zwróć uwagę na opustoszałe kąty. Jeśli chcesz, by wnętrze było harmonijnie zaplanowane i przytulne, ustaw donice z kwiatami w wolne miejsca.

Wybierz odpowiednią tapetę

Nawet jeśli jesteś zwolenniczką minimalistycznych wnętrz, skuś się na interesującą tapetę. Możesz wybierać wśród wielu wzorów i faktur. Warto więc choć jedną ścianą ozdobić odpowiednio dobraną do wnętrza tapetą, a pokój zyska więcej wyrazistości. Jak wybrać tapetę do wnętrza, dowiesz się tu.

Mieszaj style

Nie bój się łączyć elementów nowoczesnych i retro. Eklektyzm zawsze dobrze się sprawdza – ważne, by zachować umiar. Meble vintage i nowoczesne lampy lub wazony, rzeźby stworzą bardzo ineresujący efekt.

(mb)

foto: 123 rf

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Jak wybrać tapetę do wnętrza?

Błędy, które popełniamy przy dekorowaniu wnętrz

Jak szybko i niedrogo odnowić salon?

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: