Inspirander

Strona główna / Styl życia / Miejsca, hotele, SPA / TOP LISTA – Trójmiasto

TOP LISTA – Trójmiasto
 Miejsca, hotele, SPA,

TOP LISTA – Trójmiasto

30 czerwca, 2016

Przedstawiamy Wam kilka pomysłów na to, jak atrakcyjnie spędzić czas w trójmieście!

Józef K
Piwna 1/2, Gdańsk

Józef K to wyjątkowe miejsce na gastronomicznej mapie Gdańska. Knajpa utrzymana w literackim klimacie niedopasowanych do siebie rupieci i szpargałów, kusi oryginalnym wnętrzem i niebanalnym menu. Dostaniesz tu między innymi „Kaloryfer krasnoludka” oraz „Mózg mocarza”, a przed resztą dnia pełnego wrażeń możesz napić się „kawy dla człowieka zmęczonego życiem”. Polecamy!

Stacja kultura
Starowiejska 230, Rumia

Pozostając w klimacie gdyńskiego festiwalu, warto zajrzeć też do Stacji Kultura – publicznej biblioteki w Rumii. Miejsce niegdyś kojarzone z obskurną brzydotą, obecnie jest zwycięzcą 1 nagrody w konkursie LIBRARY INTERIOR DESIGN AWARDS.  Ta nowoczesna przestrzeń mieści w sobie nie tylko imponujący zbiór tytułów literackich, ale wychodzi również naprzeciw miłośnikom innych form artystycznych. To królestwo książek, gier strategicznych, obrazów, a od czasu do czasu także rozmaitych eventów kulturalnych.

Skwer Kościuszki
Śródmieście Gdyni, Skrzyżowanie z ulicami Świętojańską i 10 Lutego

Kiedy znudzi Ci się spacerowanie po plaży, warto wybrać się na przechadzkę po kultowym już Skwerze Kościuszki w Gdyni. To centralne miejsce miasta zachęca turystów prawdziwe nadmorskim klimatem. Najbardziej charakterystycznym punktem Skweru jest nowoczesna, wielokielichowa fontanna, spod której obserwować można cumujące przy brzegu okręty żeglarskie.

Teatr muzyczny
Plac Grunwaldzki 1, Gdynia

W poszukiwaniu jeszcze większej ilości doznań artystycznych, proponujemy odwiedzić słynny teatr muzyczny w Gdyni. Od 1958 roku uchodzi on za jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych regionu, a od niedawna znane jest także jako jedno z najbardziej nowoczesnych w Polsce. Wystawiono tu ponad 330 premier, a trzy sceny teatru mieszczą łącznie ponad 1580 widzów. Pamiętaj, żeby zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, chętnych jest naprawdę wiele!

Sprawdź również:

Gdynia Design Days – punkt obowiązkowy na lipcowej mapie trójmiasta


 

Opracowanie: Ania Tobiasz

Inne Artykuły: