Inspirander

Strona główna / Styl życia / Miejsca, hotele, SPA / Tel Awiw – miasto, które nigdy nie zasypia

Tel Awiw – miasto, które nigdy nie zasypia
 Miejsca, hotele, SPA,

Tel Awiw – miasto, które nigdy nie zasypia

13 kwietnia, 2019

Tel Aviv – miasto kontrastów. Obok monumentalnych wieżowców kryje się duch dawnego starożytnego miasta Jaffa. To zdecydowanie jedno z najbardziej urokliwych miejsc na świecie. To także jeden z najczęstszych kierunków urlopowych Polaków. W Tel Avivie byłyśmy 5 dni, odwiedziłyśmy wiele miejsc i poznałyśmy niezwykłych ludzi. Przed Wami nasz dziennik z podróży, a w nim praktyczne informacje, najciekawsze hotele, porady oraz opis ciekawych miejsc, które musicie zobaczyć! 

Chociaż Tel Aviv powstało na peryferiach starożytnego miasta Jaffa to stosunkowo młode miasto – ma tylko 103 lata. Stąd pewnie niespożyta energia Tel Awiwu, który inspiruje, zaskakuje oraz zachwyca różnorodnością. Społeczność miasta uwielbia się bawić, jeść i pić. Podobno żaden inny naród nie ma tak wysokich wymagań co do poziomu gastronomii – wyrobionym podniebieniom, dziesiątkom możliwości, które oferują niezliczone lokale tego miasta, niestety towarzyszą wysokie ceny. 

To miejsce, które nigdy nie zasypia – dynamicznie rozwijający się Tel Aviv to nowoczesna metropolia, pełna drogich restauracji, barów i klubów, gdzie muzyka gra do białego rana. Często jest nazywany drugim Los Angeles – nie bez powodu. Atmosfera tego miasta jest wyjątkowa. To stolica startupów, nowości technicznych i rozrywki na różnych poziomach. Tutaj nigdy nikt się nie nudzi! 

Tel Aviv to również piękne plaże, pyszne, zdrowe jedzenie, wspaniałe miejsca na shopping, zapierająca dech w piersiach modernistyczna architektura i wyjątkowi ludzie. To też niezwykły ośrodek kultury, pełen muzeów oraz miejsce dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas – jednym słowem, każdy znajdzie tu coś dla siebie!

{images}

Tel Aviv to wyjątkowe miejsce, gdzie warto pojechać choćby na weekend. Jest to idealne miasto dla wszystkich, którzy lubią zabawę od świtu do nocy. Metropolia zachwyca swoim niepowtarzalnym klimatem, kreatywnością i szybkim trybem życia. Białe miasto to prawdziwa stolica kultury, gdzie znajdziecie pełno muzeów, galerii i wystaw tymczasowych oraz życia nocnego, które kwitnie wieczorem w okolicznych barach, pubach i klubach.  Aby pomóc odnaleźć się w repertuarze kulinarnych oraz hotelowych ofert, pragniemy przedstawić  Wam nasze wrażenia z tej egzotycznej podróży! Poznajcie z nami  miejsca, które warto odwiedzić!

 

 


Opracowanie: Monika Żukiewicz
Redakcja: Zuzanna Sierzputowska

 

Inne Artykuły: