Inspirander

Strona główna / Styl życia / Design / Spraw, żeby na wiosnę twoje mieszkanie wyglądało kwitnąco!

Spraw, żeby na wiosnę twoje mieszkanie wyglądało kwitnąco!
 Design,

Spraw, żeby na wiosnę twoje mieszkanie wyglądało kwitnąco!

3 marca, 2017

Miranda Priestly, tytułowa bohaterka popularnego filmu Diabeł ubiera się u Prady i redaktor naczelna ważnego czasopisma o modzie, w czasie jednego z redakcyjnych spotkań prosi swój zespół o propozycje tematów do nowego, wiosennego numeru. Jedna z kobiet rzuca, że dobrym pomysłem mogą być wzory kwiatowe, na co Miranda przewraca oczami i wzdycha “Kwiaty? Na wiosnę? A to przełom!…”.

https://redro.pl/fototapety/tematy/kwiaty/

Od wiosny kalendarzowej – a wiele wskazuje na to, że także i tej prawdziwej, widocznej w przyrodzie i w pogodzie – dzieli nas zaledwie kilka tygodni, i trudno nie przyznać racji pani Priestly: wykorzystywanie w tym okresie wzorów kwiatowych naprawdę nie jest niczym odkrywczym, co do tego chyba wszyscy możemy się zgodzić. Tylko czy musi być? Wzory w kwiaty są lekkie, różnorodne, barwne (albo nie), świeże, nastrojowe, romantyczne, eleganckie i tak dalej – naprawdę nie muszą jeszcze do tego być przełomowe. Tym natomiast, co naprawdę może być oryginalne i intrygujące, jest sposób ich wykorzystania. To tutaj dekorator ma prawdziwe pole (łąkę? ogród?) do popisu i może zastosować rozmaite interesujące środki: takie jak fototapety na ścianę kwiaty.

Kwiatowy wzór fototapety: jak wybrać najlepszy?

 

Kwiaty są jedną z najbardziej różnorodnych, najbardziej zróżnicowanych rzeczy, jakie stworzyła natura. Nie tylko mienią się wszystkimi kolorami tęczy, ale także miewają najrozmaitsze kształty: od przypominających małe słoneczka rumianków poprzez delikatne spódniczki tulipanów aż po barokowy przepych płatków róż czy piwonii. Ta mnogość inspiracji sprawia, że z pewnością znajdzie się fototapeta kwiaty odpowiednia do każdego wnętrza. Na co zwrócić uwagę, wybierając ją? Przed wyborem deseniu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów:

– Czy Twoja fototapeta kwiaty ma stanowić główny, wyrazisty akcent dekoracyjny we wnętrzu? A może raczej ma być dopełnieniem aranżacji i tłem, które podkreśli jej pozostałe elementy? W przypadku pierwszym warto sięgnąć po zwracający uwagę, być może także duży wzór, na przykład fototapety 3D kwiaty. W drugim – niewielki deseń, nawet rzucik typu łączka może okazać się właśnie tym, czego potrzebujesz.

 – Jaką powierzchnię ma zajmować dekoracja? Chodzi Ci tylko o wąski ozdobny pas czy o pokrycie wszystkich ścian? Bezpiecznym założeniem będzie, jeśli uznamy, że im większy obszar planujesz pokryć fototapetą, tym delikatniejszy i bardziej dyskretny powinien być wzór – i vice versa. Nie dotyczy to, naturalnie, sytuacji, gdy zależy Ci na uzyskaniu naprawdę mocnego efektu.

– Jaki jest styl i charakter wnętrza? Motyw i wzór fototapety powinien być do nich dopasowany! Fototapeta tulipany sprawdzi się w pogodnej kuchni albo słonecznym salonie, podczas gdy taka w róże albo lilie może okazać się bardziej odpowiednia do sypialni, na przykład. Fototapety 3D kwiaty lepiej odnajdą się w nowoczesnych wnętrzach, podczas gdy staroświeckie wzory w róże jakby pożyczone z obrusa babci to coś, czym warto uzupełnić aranżacje w stylu retro i vintage.

Gdzie jest miejsce na kwiaty?

Naprawdę nie istnieje chyba wnętrze, do którego nie udałoby się dopasować jakiegoś wzoru kwiatowego: trudno się dziwić, że kwiatowe motywy utrzymują swoją popularność dosłownie od tysiącleci! Co więcej, istnieją style, które niełatwo byłoby sobie w ogóle wyobrazić bez kwiatowych dekoracji: na przykład nastrojowy, sentymentalny shabby chic, lubujący się w staroświeckich motywach kwiatowych, albo styl prowansalski, który w zasadzie nie istniałby, gdyby nie drobne lawendowe kwiatki. Fototapeta w kwiatowe wzory to jedna z tych ozdób, które z powodzeniem wykorzystasz w każdym wnętrzu, od salonu poprzez pokój dziecka aż po łazienkę!

Fototapeta kwiaty: najbanalniejsza dekoracja na świecie?

https://redro.pl/fototapety/tematy/kwiaty/tulipany/

W związku z ich popularnością wzory kwiatowe czasami uważane są za banalne, oklepane i nudne. Czy w ogóle można jeszcze wykorzystać dekorację taką jak, na przykład, fototapeta tulipany, nie narażając się na ziewanie? Oczywiście, że tak! Najważniejsze to jednocześnie zaskakiwać i poszukiwać harmonii. Wzór dekoracji musi zarówno odpowiadać stylowi, w którym udekorowane zostało wnętrze, jak i zaskakiwać. W minimalistycznym pomieszczeniu fototapeta przedstawiająca pojedynczą gałąź kwitnącej wiśni, z kilkoma niewielkimi, delikatnymi kwiatami, będzie bardzo na miejscu – a tam, gdzie rządzi odważny, mieniący się kolorami styl boho ciekawe może wyglądać fototapeta w folkowe kwiaty zainspirowane stylem łowickim. Możliwości są nieograniczone jak same kwiaty! 

Inne Artykuły: