Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / Spike Jonze i FKA twigs wyprodukowali niezwykły film dla Apple

Spike Jonze i FKA twigs wyprodukowali niezwykły film dla Apple
 Kultura,

Spike Jonze i FKA twigs wyprodukowali niezwykły film dla Apple

6 marca, 2018

Zdobywca Oscara za niezapomnianą „Her” (2013), film o sztucznej inteligencji obdarzonej zmysłowym głosem Scarlett Johanson, dodaje kolejny krótki metraż do swojej filmografii

Spike Jonze od dawna związany z klipami tanecznymi, reżyser kultowej „Adaptacji” (2002) czy „Być jak John Malkovich” (1999), ponownie stawia na rynek reklamowy, w wielkim stylu promując nowy produkt marki Apple. Korporacja we współpracy z Jonze’m – wsparciem tęgiej filmowej wyobraźni, zdecydowała się w niezwykle wysmakowany sposób przedstawić publiczności swój nowy moduł HomePod.

Po choreografiach dla Fatboy Slim, współpracy przy reklamach Levis jeszcze w latach 90. i genialnym klipie dla Kenzo, z udziałem Margaret Qualley, reżyser ponownie odwołuje się do swoich fascynacji ruchem i dźwiękiem. W nowym filmie dla Apple zatytułowanym “Welcome Home” brytyjska wokalistka FKA twigs tańczy do hipnotyzującej piosenki Andersona .Paaka, zmieniając swoje mieszkanie w surrealistyczny, kolorowy labirynt dźwięku. Otoczenie nabiera gramofonowych rowków i spirali, zamieniając przestrzeń bohaterki w czyste brzmienie. Dźwiękowa przemiana nie byłaby jednak możliwa bez potężnego modułu HomePod, a twórcy konsekwentnie udowadniają, że żadne urządzenie i dotychczasowe doświadczenie dźwięku nie może równać się z ich nowym pomysłem na domowe nagłośnienie.

Ruchy artystki w rytm dźwięków „Til It’s Over” fundują nam fantastyczną emocjonalną podróż przez dźwięk. Wizualna metafora Spike Jonze’a niezawodnie przekonuje, że nowy głośnik Apple zapewni nam niezapomniane wrażenia! 
 


Tekst: Maja Nowakowska

 

Inne Artykuły: