Inspirander

Strona główna / Styl życia / Miejsca, hotele, SPA / RESTAURACJE Z PIĘKNYM WIDOKIEM NA ŚWIECIE

RESTAURACJE Z PIĘKNYM WIDOKIEM NA ŚWIECIE
 Miejsca, hotele, SPA,

RESTAURACJE Z PIĘKNYM WIDOKIEM NA ŚWIECIE

12 listopada, 2018

Restauracje, gdzie jedzenie jest tak samo dobre, jak miejsce, w którym się znajdują.


Czy grozi nam, że już nigdy się nie będziemy podziwiać otaczającego nas świata? Czasem można w to uwierzyć, gdy patrzymy na ludzi wpatrzonych w swoje telefony na ulicach, w sklepach i restauracjach. Uważność na to co nas otacza jest bardzo ważna. Tak naprawdę doświadczanie zmysłowe zaczyna się od wzroku, potem jest zapach, a dopiero na końcu smak. I nie musi to być plaża w stylu zloto-lazurowo-blękitnym. Może to być równie dobrze piękny ogród, jak w jednej z restaurcji w Warszawie. Mamy na myśli restaurację Belvedere w Łazienkach Królewskich. 


Wszystkie największe miasta na świecie mają restauracje w najwyższych budynkach. Tak po prostu jest. Przedsiębiorcy inwestują w hotele w miejscach z dostępem do wielu najbardziej spektakularnych widoków na wybrzeże lub na otaczającą przyrodę. Miejsce, w którym widok potrawy na talerzu jest tak samo wyjątkowy jak widok za oknem dostarcza niezapomnianych wrażeń.


Oto kilka wybranych przez Inspirandera miejsc, które wpisują się w ten trend – restauracje z pięknym widokiem.

Barcelona jest wyjątkowym miastem i wyróżnia się na tle innych. Jest tutaj kilka miejsc, do których zawsze można się odwołać – wystarczy pomyśleć o wieżach Sagrada Família lub falujących przestrzeniach na dachach, zaprojektowanych przez Antonio Gaudiegoalbo o gigantycznej “rybnej” rzeźbie Franka Gehry’ego, widocznej z daleka. W mieście nie brakuje także stylowych hoteli, z basenem na dachu. Jednak nowy nabytek od Iana Schrager’a i Marriott, The Barcelona Edition, ma to coś nieuchwytnego. Dostarcza wyjątkowych przeżyć.

Na dachu, na wysokości 10 piętra, znajduje się restauracja, znana jako “Dach”. Jest to miejsce kultowe. Możesz stąd zobaczyć morze ze wspaniałego miejsca El Born, miejskie wieżyczki, znane budynki, ale także przyciągające wzrok zakrzywione dachy rynku Santa Caterina. Inspirowane kuchnia azjatycka dania, którymi można się delektować na miejscu, takie jak trufle, tortilla z serem i grzybami, są tak samo oszałamiające jak widok na miasto. Dach ze szklanymi ścianami jest największą atrakcją, pozwala by zachwycać się pysznymi daniami i jednocześnie widokiem przez cały rok.


 

Czy może być lepsze miejsce by poczuć energię miasta Stambul oraz podziwiać jego architektoniczne, geograficzne i kulturowe bogactwo i różnorodność, od dachu? Mikla to nowoczesna anatolijska restauracja, gdzie szefem kuchni jest Mehmetem Gürsem. Oferuje ona kuchnię turecką, inspirowana miejscami takimi, jak Noma (szef kuchni urodził się w Skandynawii). Warto zamówić tutaj ośmiornicę.

Restauracja znajduje się na 18tym piętrze hotelu The Marmara Pera. Widok stąd dostarcza tak samo mocnych doznań, jak jedzenie. Jest to restauracja w Stambule, która pobudzi wszystkie Twoje zmysły. Przychodzą tutaj prawdziwi poszukiwacze emocji i wrażeń. Goście, którzy tutaj bywają zachwycają się wyjątkowymi widokami i delektują wyśmienitymi posiłkami. To restauracja dla koneserów piękna. To miejsce dla Ciebie.
Przed lub po posiłku, obowiązkowo należy odwiedzić taras zwany “latającym dywanem”, Widok miasta jest zjawiskowy – podziwiać stad można kręty Bosfor, dzielący Europę od Azji. Odnośnie rankingów, Mikla obecnie znajduje się na 44 miejscu na liscie 50 najlepszych restauracji świata, a przy kreatywności szefa kuchni ta liczbana pewno ulegnie zmianie.


 

Myślisz, że wiesz dużo na temat posiłków spożywanych w ośrodku narciarskim? Restauracja Montenvers oferuje coś więcej niż popularne raclette i piwo spożywane pod stokiem. Restauracja znajduje się na terenie Hotelu Terminal Neige prawie na wysokości 2000 m n.p.m. i rzeczywiście, jest tam fondue, ale są także sery oszałamiającej jakości oraz wyjątkowe potrawy, takie jak ślimak cassoulet. W każdej potrawie jest doza finezji i wyrafinowanie – od porannej kawy do późno-nocnych drinków sączonych pośród atramentowej czerni krajobrazu. 

Widok stąd rozpościera się na wysokie góry otaczające to miejsce z każdej strony i szeroką dolinę poniżej, która jest równie zjawiskowa, gdy śnieg topnieje lub gdy oszałamiają swoją bielą. Dojechać tu można pociągiem z Chamonix, a przy okazji podróży podziwiać lodowiec w pełnym majestacie, gdy zbliżasz się do tego miejsca. Zabierz ze sobą worek energii na spacery oraz twoja najnowszą aplikację fotograficzną; Montenvers jest tego wart.


OPRACOWANIE: Monika Żukiewicz

Inne Artykuły: