Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / Psychozabawa: czy jesteś zakupoholiczką?

Psychozabawa: czy jesteś zakupoholiczką?
 Porady,

Psychozabawa: czy jesteś zakupoholiczką?

11 maja, 2016

Żadna prawdziwa kobieta nie może przejść obojętnie obok wielkiego napisu: WYPRZEDAŻ. To normalne, że uwielbiasz szmatki, ciuszki i okazje. Jednak i od zakupów można się uzależnić. Jesteś już blisko? Nasza zabawa pomoże to sprawdzić.

1. Do trzech par majtek producent dodaje gratis czerwone rajstopy. Ty:

a. nie masz ochoty udawać bociana. Zresztą nie potrzebujesz trzech nowych par majtek.

b. zastanawiasz się, czy aby te figi nie kosztują tyle, że realnie płacisz również za rajstopy,

c. bierzesz tyle, że gatek i barwnych rajstop wystarczy jeszcze dla wnuków. Kto wie: może czerwień będzie przebojem kolejnego sezonu?

2. Jutro w centrum handlowym rozpoczyna się wielka obniżka cen, więc:

a. omijasz je szerokim łukiem. Na wyprzedażach zawsze panuje taki ścisk.

b. wkrótce się tam wybierzesz: z gotową listą zakupów, by w zakupowym szaleństwie nie wziąć czegoś zbędnego.

c. warujesz pod sklepem od teraz. Kto pierwszy, ten lepszy. Ciebie nikt nie ubiegnie.

3. Wpadły ci ekstra pieniądze. W momencie słabości kupiłaś torebkę za tysiąc złotych. W dodatku w kolorze niepasującym do niczego w twojej szafie. Teraz:

a. to na pewno nie twoja historia. Tobie nie zdarzają się takie głupie wpadki.

b. zastanawiasz się, czy uda się ją zwrócić. W sklepie naprzeciwko jest podobna torebeczka, a tańsza o ponad połowę ceny.

c. głowisz się, skąd wykombinować forsę na bajerancki płaszczyk, która by do niej idealnie pasował.

4. Twój partner nie znosi chodzić na zakupy, więc:

a. zakochałaś się w jego rozsądku. Ty też chodzisz do sklepu, gdy musisz.

b. wyciągasz go do sklepu tylko wtedy, gdy czegoś koniecznie potrzebuje i dzielnie mu towarzyszysz (nawet przy wybieraniu spławika, czy wiertarki).

c. to nie problem, dopóki nie próbuje kontrolować twoich wydatków. Inna rzecz, że rzadko się widujecie. Co, poza zakupami, warto robić w weekend czy wolne popołudnie?

5. W supermarkecie odbywa się posezonowa wyprzedaż spodni narciarskich dla dzieci. Ty:

a. nawet nie zauważasz ogromnych napisów: OKAZJA. Nie przyszłaś do sklepu po dziecięce ubrania, więc ich nie kupisz.

b. masz poważny dylemat. Cena jest kusząca, ale naprawdę trudno przewidzieć, jaki rozmiar będzie potrzebny dziecku za rok.

c. nawet jeśli jesteś bezdzietna, kupujesz od razu trzy pary. Zapobiegliwość i umiejętność wyłapywania okazji to zaleta przecież.

6. Przyjaciółka powiedziała Ci w sekrecie, że na drugim końcu miasta, w nowej drogerii, sprzedają błyszczyki w odjazdowych kolorach. Taniej, niż w tej, w której zaopatrywałyście się do dzisiaj:

a. wciąż nie możesz się nadziwić, że ludzie mogą ci zawracać głowę takimi bzdurami. Mówisz o tym, też “w sekrecie”, innej koleżance i masz ubaw, bo wiesz, że ona zmarnuje całe popołudnie na tę wyprawę.

b. na pewno przy okazji tam zajrzysz, ale dla paru groszy oszczędności nie poświęcisz popołudnia.

c. jedziesz natychmiast. Kto wie: może mają też tańsze lakiery do włosów?

7. Na rocznicę poznania sprezentujesz ukochanemu:

a. laurkę. Czyż to nie oryginalne? Ręcznie robione prezenty są najlepsze.

b. coś, o czym naprawdę marzył od dawna. Kiedyś się wspomniał, co to takiego. Warto pamiętać takie rzeczy, zwłaszcza, że wybrałaś marzenie niezbyt kosztowne.

c. Nie masz pomysłu, jak zapakować te wszystkie podarki. Za każdym razem, gdy już kupiłaś świetny prezent, wypatrywałaś w sklepie kolejną okazję…

8. W samym środku lata wypatrzyłaś w sklepie odjazdowe kozaczki.

a. może i buty są całkiem niezłe, ale na samą myśl o zakładaniu ciepłego obuwia, choćby na chwilę, w upał oblewa Cię pot. Zimny. Przymiarek nie będzie.

b. buty poza sezonem są tańsze, ale z drugiej strony potrzebujesz nowe spodnie. Rozstrzygnięcie tego dylematu zajmie trochę czasu…

c. takie buty można mierzyć i do kostiumu kąpielowego. Jeszcze kilka miesięcy i koleżanki pękną z zazdrości.

Wyniki:

Najwięcej odpowiedzi a:

Z pewnością nie grozi ci uzależnienie od zakupów, jednak twój opór przed nimi też jest chorobliwy. Może jesteś skrajnie skąpa, albo leniwa? Trudno to orzec przed sprawdzeniem, czy w ogóle jesteś niewiastą. Nawet stuprocenowych facetów stać na więcej szaleństwa podczas shoppingu, czyli joggingu po sklepach.

Najwięcej odpowiedzi b:

Jeśli uczciwie odpowiadałaś na pytania, a twój zdrowy rozsądek nie jest spowodowany chwilowym, bolesnym brakiem gotówki, jesteś ideałem. 99,9% facetów marzy o takiej kobiecie (reszta takie spotyka). Wybierasz hity, nie kity, zazwyczaj kupujesz to, co jest Ci potrzebne. Czasem zdarza ci się zaszaleć, a potem męczą cię wyrzuty sumienia. Niepotrzebnie! Takie kontrolowane zapominanie się dodaje ci jeszcze uroku i kobiecości.

Najwięcej odpowiedzi c:

Jesteś ucieleśnieniem snu handlowca roku. To dla Ciebie powstają te wszystkie reklamy, obniżki, banery, bajery, wyprzedaże, okazje, akcje “taniej, niż najtaniej”… Należysz do kobiet, które mogą z mężczyzny uczynić milionera. Pod jednym warunkiem: że wcześniej był on multimilionerem. Nie puściłaś jeszcze z torbami rodziny? Nie wylądowałaś na przymusowym leczeniu dla zakupoholików? Niewykluczone, że to wszystko przed tobą. Już wkrótce.

INSPIRACJE:

Jak wzmocnić pewność siebie? Ćwiczenia.

Jak wzmocnić pewność siebie? Ćwiczenia.

Wywiad z Wojciechem Eichelbergerem o szczęściu

Wywiad z Wojciechem Eichelbergerem o szczęściu

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: