Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / Przegląd europejskich festiwali muzycznych

Przegląd europejskich festiwali muzycznych
 Kultura,

Przegląd europejskich festiwali muzycznych

20 czerwca, 2018

5 wakacyjnych imprez, których nie warto przegapić. Dzisiaj podpowiadamy jak zaplanować urlop, żeby nie ominąć po drodze najlepszych letnich wydarzeń.
NAJLEPSZE FESTIWALE W POLSCE 2018 – SPRAWDŹ

WE LOVE GREEN Paryż 2 – 3 czerwca

Co roku niezwykły eklektyczny program paryskiego festiwalu gromadzi najlepszych artystów z pogranicza muzyki elektronicznej i indie. Nie brakuje tu miejsca dla najciekawszych osobowości alternatywnej sceny. Coroczny line-up zawsze wychodzi z pragnienia pokazania artystycznej różnorodności, a wierni przekonaniom twórcy wydarzenia zapraszają na scenę najciekawszych nowoczesnych twórców. Festiwal odbywa się pod gołym niebem. W otoczeniu zieleni i pod rozgwieżdżonym niebem inauguruje w czerwcu europejskie lato. Organizatorzy dbają nie tylko o wrażenia słuchowe i wizualne, fundując gościom fantastyczny spektakl światła i muzyki. Z pokorą i dbałością o każdy szczegół są wierni zasadom pro-eco dbając o porządek i nie ingerując w naturę. W tym roku na scenie zalśnią takie gwiazdy jak Bjork, Beck, Charlotte Gainsbourg, Nina Kraviz i Migos.

LOVEBOX FESTIVAL Londyn 13 – 14 lipca

Odbywający się po raz pierwszy w Gunnersbury Park koncert, którego historia sięga 2002 roku, na dwa letnie dni zmieni stolicę Anglii w ogromną plenerową imprezę. Zainaugurowany 16 lat temu, w jednym z londyńskich klubów, festiwal muzyki z pogranicza dance, electro i pop powstał z inicjatywy znanego didżejskiego duetu Groove Armada. Line up festiwalu co roku zbiera najciekawsze postacie współczesnej sceny muzycznej. W świetle neonów w tym roku staną między innymi SZA, NERD czy Childish Gambino.

FLOW FESTIVAL Helsinki 10 – 12 sierpnia

Na mapie naszego kontynentu skandynawia wiedzie prym w organizacji najlepszych imprez muzycznych. Kolebka najlepszych współczesnych artystów co roku organizuje fantastyczne imprezy gromadząc na swoich scenach światową śmietankę. Tym razem na fińskiej scenie w sierpniu będziemy mogli posłuchać między innymi Patti Smith, Arctic Monkeys, Lykee Li czy Kendricka Lamar.

WAY OUT WEST Göteborg 9 – 11 sierpnia

Konkurencją dla fińskiej sceny będzie z całą pewnością szwedzki festiwal muzyczny. Jeśli więc do Helsinek Ci za daleko, nie stracisz za dużo, bo możesz wybrać się znacznie bliżej. Na ziemi Abby, w Göteborgu wystąpią w tym roku, obok gwiazd fińskiego festiwalu, Arcade Fire, Bonobo i Wizkid.

LOLLAPALOOZA Berlin 8 – 9 września

Stolica niemiec kusi nie tylko nocnym życiem, ale i niezwykłą kulturą i sztuką. Warto więc zadokować tam na dłużej i zahaczyć o jeden z lepszych festiwali tego lata. Na początku września w Berlinie, na jednej z największych europejskich imprez posłuchamy największych twórców współczesnej muzyki. Dla fanów new wave i synth popu zagrają kultowi twórcy z Kraftwerk. Reaktywowane najlepsze kawałki niemieckiej grupy na nowej koncertowej płycie 3D zabrzmią w tym roku na niemieckiej scenie. W Olympiapark zobaczymy także The Weeknd, Imagine Dragons, Kygo, czy The National.

Opracowanie: Maja Nowakowska

Inne Artykuły: