Inspirander

Strona główna / Styl życia / Design / Przedmiot pożądania: ręcznie robiony kubek ze Studia Lorek

Przedmiot pożądania: ręcznie robiony kubek ze Studia Lorek
 Design,

Przedmiot pożądania: ręcznie robiony kubek ze Studia Lorek

12 lutego, 2017

Studio Lorek to para artystów, którzy od ponad 20 lat projektują i wytwarzają niezwykłą, ręcznie robioną ceramikę użytkową, unikatowe malowane dzieła i rzeźby. Prowadzą również autorską szkołę ceramiki. Wszystkie produkty artystów są wykonywane ręcznie, na zamówienie lub w fantastycznej estetyce z wyobraźni twórców.

{images}

Za co kochamy: za luksusowe wykończenie szlachetnym metalem połączone z pastelowymi kolorami, które razem tworzą fantastyczną, nieco rustykalną, retro estetykę. Wszystkie naczynia użytkowe Lorek rzeźbione są z najlepszej jakości białej glinki fajansowej, tzw. twardy fajans. Malowane są podszkliwnie różnokolorowymi farbami ceramicznymi. Każdy z kubków Lorek jest wykończony dekoracją naszkliwną ze złota i platyny. Duży kubek mieści w sobie aż 350 ml, a z takim zapasem kawy możemy pracować ładnych kilka godzin. 

Gdzie możemy znaleźć: kubki ze Studia Lorek są dostępne w naszym ulubionym miejscu – Pop Up Shop SuperStory w Galerii Atrum Promenada w Warszawie przy Ostrobramskiej 75C. 

Inne Artykuły: