Inspirander

Strona główna / Styl życia / Praktyczne zastosowanie mikrofalówki

Praktyczne zastosowanie mikrofalówki
 Styl życia

Praktyczne zastosowanie mikrofalówki

6 listopada, 2014

Praktyczne zastosowanie mikrofalówki

Myślisz, że mikrofalówka służy tylko do tego, by szybko odgrzać posiłek? Nie doceniasz jej! To popularne urządzenie ma nietypowe zastosowania praktyczne, które warto poznać.

  • Usuwanie zarazek i bakterii z gąbki – powszechnie wiadomo, że gąbki, których używamy w kuchni oraz łazience to siedlisko zarazków. By się ich pozbyć nie wystarczy zwykłe mycie wodą. Najlepiej jest włożyć gąbkę do mikrofalówki i podgrzewać przez kilkanaście sekund. Wysoka temperatura usunie wszelkie bakterie.
  • Przygotowanie kompresu na bóle mięśni – zrolowany ręcznik nasącz olejkiem lawendowym i zagrzej w mikrofalówce przez kilkanaście sekund. Taki kompres przyniesie ulgę, gdy bolą cię mięśnie lub kręgosłup.
  • Odświeżanie czerstwego chleba w mikrofalówce – jeśli masz w domu chleb lub bułki, które są już dosyć podsuszone i zaczynają się kruszyć, możesz je szybko odświeżyć w mikrofalówce. Wystarczy zawinąć pieczywo w papier nasączony wodą i włożyć na kilka sekund do mikrofalówki. Pod wpływem ciepła pieczywo wchłonie wilgoć i będzie bardziej świeże i chrupiące.
  • Rozbijanie zbrylonego cukru – cukier brązowy ma tendencje do zbrylania się. Zbite bryły cukru są tak twarde, że nie nadają się do użycia. By w prosty sposób rozbić cukier, należy go włożyć na kilka sekund do kuchenki mikrofalowej.
  • Prosty sposób na obieranie czosnku – jeśli chcesz szybko obrać czosnek, ale masz trudności, by pozbyć się łupiny, użyj mikrofalówki. Podgrzej ząbki przez kilka sekund, a łupina odejdzie o wiele łatwiej.
  • Wyciskanie soków z cytrusów – by dokładnie wycisnąć sok z cytrusów, podgrzej je przez kilka sekund w mikrofalówce. Dzięki temu będziesz mogła wycisnąć sok do ostatniej kropli.

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Częste błędy popełniane przy sprzątaniu

Naturalne środki czyszczące

Co zrobić, by dom był bardziej ekologiczny?

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: