Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / Jak usunąć plamy z wosku?

Jak usunąć plamy z wosku?
 Porady

Jak usunąć plamy z wosku?

13 listopada, 2010

Jak usunąć plamy z wosku?

Andrzejki coraz bliżej. Już niedługo czeka nas noc pełna wróżb i przepowiedni. Poleje się wosk. Na drugi dzień po imprezie możemy więc odkryć na dywanie, ubraniach lub meblach zaschnięte plamy z wosku. Dosyć trudno jest ich się pozbyć, ale mamy na nie sprytne sposoby.

USUWANIE WOSKU Z UBRANIA

Na zaschniętą plamę połóż kawałek papieru lub gazę i przyłóż rozgrzane żelazko, trzymaj, aż zabrudzenie zniknie. Jeśli ubranie jest uszyte ze sztucznej tkaniny, możesz plamę przemyć najpierw spirytusem lub wodą utlenioną. Rzeczy wełniane możemy przecierać rozpuszczalnikiem. Jeśli zabrudzenia są bardzo rozległe, wówczas najlepiej włożyć ubranie do zamrażalnika, aby warstwa stwardniała. Wtedy łatiwje ją zdrapać nożem lub pilnikiem. W przypadku tkanin, które można prać, wystarczy wylać na plamę wrzątek, by rozpuścić wosk.

JAK POZBYĆ SIĘ PLAM Z WOSKU Z DYWANU?

Jeśli warstwa wosku jest gruba, spróbuj zeskrobać tyle, ile możesz tępym nożem. Możesz położyć na dywan kilka kostek lodu, by wosk stwardniał, wtedy będziesz mogła zeskrobać plamę jeszcze dokładniej.

JAK USUNĄĆ PLAMY Z WOSKU Z MEBLI?

Na zabrudzoną powierzchnię kładziemy woreczek wypełniony kostkami lodu. Gdy wosk stwardnieje, zeskrobujemy go nożykiem, uważamy przy tym, by nie porysować mebli. Na koniec czyścimy miejsce specjalnym preparatem do pielęgnacji mebli drewnianych.

(mb)

Foto: 123 RF

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Praktyczne zastosowanie mikrofalówki

7 naturalnych środków do czyszczenia

Błędy często popełniane przy sprzątaniu

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: