Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / Pomysł na urlop – luksusowe obozy kondycyjne

Pomysł na urlop – luksusowe obozy kondycyjne
 Porady,

Pomysł na urlop – luksusowe obozy kondycyjne

15 maja, 2017

Nudzi cię coroczne wylegiwanie się na słońcu przy hotelowym basenie? Chciałabyś te wakacje spędzić trochę inaczej? Co powiesz na aktywny urlop, spędzony na solidnym wysiłku w pięknych okolicznościach przyrody? Przedstawiamy 5 zalet luksusowych obozów kondycyjnych, którego fankami są największe gwiazdy, wśród nich Angelina Jolie!

Wypoczywaj aktywnie!

Barbara Olszewska, pracownik dużej korporacji z 15-letnim stażem, przekonała się na własnej skórze, że aktywny wypoczynek pozwala bardziej naładować wewnętrzne baterie, niż bierny. Zmęczona codzienną rutyną, postanowiła wybrać się na wakacje, na bootcamp na Majorkę. Jak sama twierdzi, intensywny wysiłek i dieta oczyszczająca pod stałym nadzorem opiekunów to było to!

Nie tylko odmieniła swoje życie prywatne, ale i zawodowe. Odeszła z korporacji i przez 3 lata opracowywała program tygodnia intensywnego wysiłku w górach, dedykowany osobom, które pragną radykalnej, szybkiej i skutecznej zmiany – w ciele i w duszy. Tak narodził się pierwszy w Polsce luksusowy obóz holistyczny bootcamp Daj Sobie Wycisk, łączący trekking, fitness i zdrową dietę z masażami i rozwojem duchowym.

Osiągniesz super efekty w krótkim czasie

Zbliża się lato, zatem czas najwyższy wziąć się za swoje ciało! Aby jak najszybciej osiągnąć spektakularne efekty, warto na tydzień zaszyć się w malowniczej okolicy pod czujnym okiem trenerów i dietetyków. Z efektywności takich wyjazdów świetnie zdają sobie sprawę hollywoodzkie gwiazdy. Nie tylko wspomniana już Angelina Jolie – ale także Renée Zellweger czy Sandra Bullock! 

Wyjazd z Daj Sobie Wycisk przepełniony jest aktywnościami fizycznymi. W programie nie brakuje jednak elementów wspomagających regenerację i wyciszenie się. Uczestniczki mogą oddać się porannej jodze, czy różnorodnym masażom.

Będziesz mieć pewność, że jesz zdrowo

Organizatorzy boot campów, przy planowaniu siedmiodniowego menu, współpracują z cenionymi ekspertami do spraw żywienia. Możesz więc odpocząć od martwienia się o kaloryczność przyrządzanych przez siebie potraw, wyliczaniu indeksów glikemicznych czy studiowaniu etykiet pod kątem zawartości glutenu i laktozy. Przez tydzień Twoją dietą zajmą się profesjonaliści. Do domu wrócisz zainspirowana i będziesz mieć mnóstwo pomysłów na zdrowe posiłki i przekąski. 

Poczujesz silny impuls do zmiany 

Może Ci się wydawać, że tydzień to bardzo mało, żeby dokonać prawdziwej rewolucji w swoim życiu. Tak naprawdę, wyjazd to dopiero początek prawdziwych zmian, ale jednocześnie silny bodziec do ich wprowadzenia. Regularne treningi i lekkie posiłki sprawią, że będziesz czuła się dobrze w swoim ciele i zapragniesz taki efekt utrzymać jak najdłużej. Zaczniesz gotować sobie dania na bazie zdrowych składników, zapiszesz się na zajęcia sportowe, których od dawna chciałaś spróbować, a może nawet dokonasz bardziej drastycznych kroków, np. zmienisz pracę, która przestała Cię cieszyć. Zdrowy styl życia to same korzyści, a obóz pozwala je odkryć w ekspresowym tempie! 

Osiągniesz wewnętrzną równowagę

Duża dawka ruchu i obcowania z naturą to lek na zszargane stresem nerwy. Podczas intensywnej wspinaczki czy ciężkiego treningu na sali, nie będziesz mieć czasu, aby pomyśleć o codziennych troskach, niepotrzebnych zmartwieniach. Grupy nie mogą być zatem zbyt liczne, ponieważ tłum i hałas nie sprzyjają pracy nad sobą. Najlepiej, aby program boot campu był wzbogacony nie tylko o zajęcia sportowe, ale także medytację czy jogę. Wówczas po powrocie z wyjazdu nie tylko zauważysz zmianę w swoim ciele, ale także i w umyśle. Oczyścisz głowę z natrętnych myśli, wypoczniesz psychicznie, nabierzesz więcej dystansu do błahych spraw – przecież wiesz, że to równie ważne jak zdrowie fizyczne. 

Przekonałaś się już do aktywnego wypoczynku? Być może nawet już sprawdzasz swój napięty grafik w poszukiwaniu wolnych siedmiu dni? Na pewno nie pożałujesz!

Inne Artykuły: