Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / Polska saga doczekała się ekranizacji przez giganta

Polska saga doczekała się ekranizacji przez giganta
 Kultura,

Polska saga doczekała się ekranizacji przez giganta

31 maja, 2017

Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych na świecie postaci polskiej kultury współczesnej. Saga została przetłumaczona na 40 języków i sprzedaje się w setkach tysięcy egzemplarzy. Gra “Wiedźmin”, wyprodukowana przez CD Projekt cieszy się ogromnym uznaniem poza granicami naszego kraju, a nawet kontynentu. Sam Barack Obama stwierdził, że jest ona doskonałym przykładem polskiego wkładu w nową światową gospodarkę.

Ostatnio otrzymaliśmy kolejną niesamowitą wiadomość. Netflix, najlepsza platofrma streamingowa na świecie, umieściła na swoich social-mediach jedno zdanie: “Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej.” Zna je doskonale każdy fan literatury i gier fantasy w Polsce. Fani Wiedźmina nie posiadają się z radości. Od paru lat krążyły pogłoski o amerykańskim, pełnometrażowym filmie na podstawie sagi Sapkowskiego, ale ostatecznie stwierdzono, że uniwersum i historie pisarza są tak bogate i głębokie, że serial da twórcom większe pole do popisu. Sam Andrzej Sapkowski będzie współpracował z Netflixem jako konsultant kreatywny. Producentami wykonawczymi nowego tytułu Netflixa będą Sean Daniel (cykl filmów “Mumia”, serial “The Expanse”) i Jason Brown (“The Expanse”) partnerzy z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company, a także Tomasz Bagiński (nominowany do Oscara za krótkometrażowy film animowany “Katedra”, nagrodzony BAFTĄ za “Sztukę spadania”, autor filmu “Ambicja”) i Jarosław Sawko (Sztuka spadania, Another Day of Life) z Platige Image, polskiego studia produkcyjnego, które specjalizuje się w tworzeniu efektów specjalnych. 

Podobno pojawiły się już typy aktorów mających odegrać rolę Geralta, m. in. Mads Mikkelsen znany z innego serialu Netflixa ,,Hannibal”, ale są to informacje nieoficjalne. 

Czy serial oparty na ,,Wiedźminie” powtórzy sukces kończącego się serialu ,,Gra o tron”? Cóż, fanów mrocznych fantasy nie brakuje, a głośny tytuł pozostawi z pewnością pustkę w ich sercach. Możemy śmiało zaryzykować stwierdzenie, że nasze słowiańske uniwersum Sapkowskiego ją wypełni. 

Inne Artykuły: