Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / Polak Hubert Woroniecki nakręcił biografię Johna Casablancasa

Polak Hubert Woroniecki nakręcił biografię Johna Casablancasa
 Kultura,

Polak Hubert Woroniecki nakręcił biografię Johna Casablancasa

18 czerwca, 2016

Tuż przed pokazami Haute Couture na sezon jesień-zima 2016, w lipcu do  Paryskich kin wszedł pierwszy pełnometrażowy film polskiego reżysera Huberta Woronieckiego, od lat związanego z modą i współpracującego z największą agencją modelek Elite.

Hubert Woroniecki w latach 90. działał jako agent dla Johna Casablancasa – jednej z najbardziej charyzmatycznych i kontrowersyjnych postaci świata mody, twórcy światowej klasy agencji Elite. Obserwowanie pracy kreatora największych i najważniejszych twarzy światowego modelingu stało się inspiracją dla polskiego filmowca.

Reżyser po kilku latach współpracy z ‘mężczyzną, który kochał kobiety’, postanowił powrócić do swojej głównej aktywności, wtedy zrodził się pomysł nakręcenia biografii Casablancasa z jego własną, osobistą narracją z offu.

Jak przyznaje Woroniecki, od zawsze chciał zrealizować film, który przedstawiałaby historię mody. Najnowszy obraz miał być w pełni kinową produkcją dokumentalną o pracy Johna Casablancasa. Tłem dla postaci agenta stała się ewolucja mody, zapoczątkowana w burzliwych latach 70. kiedy główny bohater zaczął tworzyć gigantyczny, nowatorski wtedy, model kreowania wizerunków supermodelek.

John Casablancas stworzył gwiazdy Naomi Campbell, Cindy Crawford, Lindy Evangelisty czy Kate Moss. Woroniecki przestawia nam historię człowieka, który obracał się nieustannie w świetle reflektorów i przepychu błyszczącego świata, wcielając w życie swój pomysł na rozsławienie kobiet, którymi uwielbiał się otaczać.

Dokumentalna hybryda, którą Woroniecki stworzył głównie z archiwalnych materiałów, zdjęć, wywiadów oraz z osobistych rozmów z Casablancasem, jest niezwykle ciekawie i dynamicznie przedstawioną biografią, która obala lub potwierdza plotki i legendy, które urosły wokół postaci największego adoratora wszystkich pięknych kobiet.

Opracowanie: Maja Nowakowska

Casablancas – film o mężczyźnie, który kochał kobiety

Film o Johnie Casblancas – ojcu sukcesu największych twarzy światowego modelingu właśnie wszedł na Paryskie ekrany kinowe

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: