Inspirander

Strona główna / Styl życia / Pies na wystawie

Pies na wystawie
 Styl życia

Pies na wystawie

4 sierpnia, 2009

Jeśli posiadasz rasowego psa pewnie zastanawiałaś się nad tym, by pokazać go na wystawie. A może już jesteś fanką psiego konkursu piękności? Jest to okazja do pokazania swojego pupila, czasem zdobycia nagrody, a  także rozmów pomiędzy entuzjastami wystaw.

Zaczynamy od kąpieli

Kąpiel to pierwsza czynność przez jaką musi przebrnąć wystawowy pies. Pamiętaj żeby kąpać zwierzaka w miejscu wolnym od przeciągów. Użyj szamponu specjalnie przeznaczonego dla psów, a po kąpieli dokładnie go spłucz. W trakcie mycia trzymaj psią głowę uniesioną do góry, aby woda nie dostała się do oczu i uszu. Po całym zabiegu wysusz pupila ręcznikiem, a długowłosym psom dosusz sierść suszarką.

Psi fryzjer

Na wystawie każdy czworonóg musi prezentować się idealnie.  Niektóre rasy piesków, takie jak pudle, wymagają w tym celu specjalnego strzyżenia. Bardzo popularna jest fryzurka „na lwa".

Czysto i z klasą

Przed wystawą należy dopilnować, aby wcześniej wykąpany piesek się nie pobrudził. W tym celu specjalnie zabezpiecza się sierść.

Rozdanie nagród

Wystawiany pies musi dobrze się prezentować, a oprócz tego mieć łagodne usposobienie, gdyż musi tolerować obecność innych psów a także staranne oględziny sędziów. Sędziowie natomiast powinni się wykazać dużą wiedzą na temat ras  i charakterystyki psów.

Foto: Istockphoto.com

Inne Artykuły: