Inspirander

Strona główna / Styl życia / Pielęgnacja psiego pupila

Pielęgnacja psiego pupila
 Styl życia

Pielęgnacja psiego pupila

4 sierpnia, 2009

Każdy właściciel czworonoga zdaje sobie sprawę, że potrzebuje on odpowiedniej opieki i pielęgnacji.

Zadbany pies będzie zdrowy i szczęśliwy. Regularną pielęgnację powinniśmy więc rozpocząć już kiedy pupil jest szczeniakiem. Do odpowiedniej opieki przydzadzą się różnego rodzaju środki czystości i przybory. Pamiętaj jednak, że psiaki różnej rasy, mają różne wymagania.

Pielęgnujemy pupila

Zabiegi pielęgnacyjne warto wprowadzić już od szczeniaka, z tego też względu, że łatwiej przyzwyczai się on do czynności, któe potem będą mu towarzyszyć przez całe życie.  Podczas regularnych przeglądów łatwiej nam również rozpoznać czy piesek nie cierpi na choroby skórne, lub czy nie ma jakiś ran, guzów, obrzęków i pasożytów.

Szczotkowanie

Regularne szczotkowanie pomaga w utrzymaniu w dobrym stanie sierści czworonoga.  Kiedy nasz zwierzak ma długą i gęstą sierść, szczególnie ważne jest pamiętanie o dokładnym szczotkowaniu.

Posłanie dla psa

Najlepiej nie decyduj się na zakup legowiska zanim pies nie ukończy 9 miesiąca (inaczej łóżko potraktuje jako potencjalny gryzak). Weź też pod uwagę rozmiar swego zwierzaka- jeśli pies jest młody, może się okazać, że szybko urośnie a legowisko będzie za małe. Pamiętaj o regularnym praniu posłania, aby zapobiec inwazji pcheł.

Idziemy na spacer

Twój pupil od małego powinien przywyczajać się do obecności obroży i smyczy. Nie zapomnij też o kagańcu podczas spacerów, szczególnie jeśli jest to rasa duża lub agresywna w stosunku do obcych. Doczepienie numerku identyfikacyjnego z adresem pozwoli nam odnaleźć psa w przypadku zguby lub ucieczki.

Czas na miskę

Dobre wyżywienie to podstawa. Chcąc by pies rozwijał się zdrowo, można również pomyśleć o odżywkach i witaminach. Pamiętaj, żeby psiak miał zawsze dwie czyste miski- jedną na karmę, a druga na wodę.

Foto.istockphoto.com

 

 

Inne Artykuły: