Inspirander

Strona główna / Styl życia / Design / Piękno w podróży: pociąg z panoramicznym widokiem

Piękno w podróży: pociąg z panoramicznym widokiem
 Design,

Piękno w podróży: pociąg z panoramicznym widokiem

14 czerwca, 2016

Piękno w podróży: pociąg z panoramicznym widokiem

Japoński lokalny operator pociągów podmiejskich zamienia metalowe ściany pociągu na panoramiczne okna.

Nowoczesny dizajn robi wielki ukłon w kierunku natury, ekologii i promocji lokalnego landszaftu. Być może za jakiś czas doczekamy się takiego pociągu w Polsce, tymczasem możemy tylko zazdrościć japońskim podróżnym, którzy mają możliwość użytkować przeszklone wagony.  

Japoński lokalny operator pociągów podmiejskich Ichibanseni/nextstations – zamiast ścian instaluje w pociągu podmiejskim panoramiczne okna. Widoki przez okna zapierają dech w piersiach. Pociąg jest bardzo kameralny. Składa się z 2 wagonów. Jeden z nich ma 2 kanapy i tylko 45 foteli. W drugim zaś wagonie mieści się francuska restauracja. Pociąg startuje z miejscowości Niigata.

Koncepcja opiera się na tym, żeby maksymalnie zaadaptować lokalne akcenty w wykończalniach i designie. Meble wyprodukowano z rodzimego drewna. Do przygotowania dań w restauracji wykorzystuje się lokalne produkty. Pociąg pomalowano na czerwono, żeby lepiej kontrastował ze stonowanych landszaftem okolicy.

Jest to niezapomniane przeżycie – podróżować pociągiem z największymi panoramicznymi oknami w Japonii, podziwiając po jednej stronie góry, a po drugiej ocean. Zapamiętajcie nazwę pociągu – echigo TOKImeki resort setsugekka. I koniecznie wypróbujcie, jeżeli będziecie w Japonii.

Fot: materiały prasowe

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: 25. Międzynarodowe Biennale Plakatu: plakat w kontekście

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: