Inspirander

Strona główna / Styl życia / Inspirander poleca / Paris Fashion Week – najmodniejsze i najciekawsze miejsca w Paryżu

Paris Fashion Week – najmodniejsze i najciekawsze miejsca w Paryżu
 Inspirander poleca,

Paris Fashion Week – najmodniejsze i najciekawsze miejsca w Paryżu

1 marca, 2017

Świat mody tłumnie przemaszerował do jednego z najbardziej magicznych miast Europy – romantycznego Paryża. Kolebki wysokiego krawiectwa i dyktatora trendów w XX wieku. Obecnie Paris Fashion Week jest zwieńczeniem najintensywniejszych tygodni w branży. Ośmiodniowy festiwal mody to nie tylko szaleńczy bieg między pokazami. Zobacz ulubione miejsca projektantów oraz prawdziwych It Girls. Podążaj ich krokiem i dowiedz się, czego nie możesz przegapić, jeżeli akurat planujesz podróż do urokliwego Paryża. Paris Fashion Week – najmodniejsze i najciekawsze miejsca, które trzeba odwiedzić podczas tygodnia mody w Paryżu.

W łóżku z Coco Chanel

Na Fashion Week w Paryżu zjeżdżają się już nie tylko redaktorzy i kupcy. Wydarzenie przyciąga wszystkich, którzy chcą zaznaczyć swoją pozycję w modowym światku. Gdzie podczas ostatniego tygodnia mody, padają w objęcia Orfeusza najprawdziwsi fashion victim? Pokój w hotelu Ritz Paris to niemały wydatek. Spanie z duchami Ernesta Hemingwaya, księżnej Diany oraz mieszkającej w nim przez 30 lat Coco Chanel ma swoją cenę i przyciąga największych fanatyków mody. Natomiast George V to centrum najbardziej skandalicznej rodziny ostatnich lat. Siostry Kardashian zatrzymują się tu niemal podczas każdej edycji Paris Fashion Week. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się Hotel Costes. Symbol Paryża, którego pokoje okupują najznamienitsze nazwiska modowej branży. Podczas planowania podróży, warto wziąć również pod uwagę Bristol. Wspaniała lokalizacja nieopodal Luwru czy Colette oraz grono wspaniałych gości, to gwarancja udanego pobytu.

Pożegnaj Paryż kawiorem

Miroslawa Duma – jedna z największych rosyjskich It Girls – zdradziła, że nie opuszcza Paryża bez wizyty w Caviar Kaspia. Kolejnym, ulubionym miejscem międzynarodowej ikony stylu jest Derrière, określane mianem Notre Dame wśród restauracji – zwyczajnie musisz tam być! Odwiedzając L’Avenue poczujesz prawdziwie francuski klimat. Jednak twoją uwagę od pięknych talerzy mogą odwrócić naprawdę wielkie gwiazdy. To miejsce upodobali sobie Kate Moss, Rihanna, Justin Bieber czy Beyonce. I choć trudno w to uwierzyć, nawet kultywujący rozmiar zero, świat mody uwielbia cheeseburgery! A ponoć te najlepsze, serwują właśnie w Ferdi’s.

Przyłap Kim na zakupach

Podczas spaceru po Polach Elizejskich nadrób trochę drogi. Koniecznie skręć w Avenue Montaigne, gdzie znajdują się butiki największych domów mody. Następnie skieruj się w prawo, a dojdziesz do flagowego salonu Balmain. Dla Kim Kardashian i jej męża – najbardziej zuchwałego rapera na świecie i samozwańczego projektanta – Kanye Westa, wizyta w tym miejscu, to nieodłączna część Paris Fashion Week. Za must-have, a raczej must-see, wyznasz sobie Colette. W trzypiętrowym concept store znajdziesz praktycznie wszystko. Ubrania i dodatki od najlepszych projektantów, światowy design, magazyny i książki, a nawet zabawki. To po prostu trzeba zobaczyć.

Nie trać czasu

Nie każdy, kto jedzie na Fashion Week w Paryżu, dostaje zaproszenie do pierwszego rzędu od Karla Lagerfelda. Rzeczywistość jest trochę inna. Ludzie śledzą lokalizacje pokazów i tłoczą się przed nimi, licząc na spotkanie modowych idoli bądź uwagę fotoreporterów. Zamiast stać w tłumie kolorowych ptaków spożytkuj swój czas. Warto być na bieżąco, z tym, co miasto ma nam do zaoferowania. Koniecznie odwiedź Fondation Louis Vuitton. Muzeum położone w Lasku Bolońskim zachwyca już na sam widok. Budynek projektu Franka Gehry, przypomina górę lodową, a jego misją jest rozpowszechnianie sztuki współczesnej. Utrzymując się w temacie mody, zajrzyj do Musée des Arts décoratifs, i zapoznaj się z obecną wystawą „Dress code required : clothes that cause a scandal”, przedstawiającą ponad 400 ubrań oraz akcesoriów, które kwestionowały normy i wpłynęły na sposób naszego ubioru. Naturalnie, zawsze dobrym pomysłem jest Luwr. Nie martw się brakiem czasu – nawet zwykły spacer może okazać się najbardziej inspirującą podróżą.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ JAKIE MIEJSCA POLECA REDAKCJA: Modny weekend w Paryżu


Karina Sulich

Inne Artykuły: