Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / Ozdobne pojemniki do kuchni

Ozdobne pojemniki do kuchni
 Porady,

Ozdobne pojemniki do kuchni

6 stycznia, 2009

Mąka, cukier, makaron – sięgasz po nie każdego dnia. Warto więc trzymać je pod ręką w pięknych i funkcjonalnych pojemnikach. Porcelanowe, szklane słoje, plastikowe lub metalowe puszki nie tylko staną się ozdobą twojej kuchni, ale także ochronią żywność przed wilgocią i światłem, dzięki czemu będzie dłużej świeża.

Wybierając pojemniki do przechowywania żywności w kuchni, możesz znaleźć wiele propozycji dopasowanych do stylu twojej kuchni. We wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych ładnie będą wyglądały pojemniki ceramiczne w neutralnych kolorach i prostej formie. Do bardziej przytulnego wnętrza w stylu rustykalnym, idealnie pasują kolorowe puszki z napisami i wzorami utrzymane w klimacie retro. Jeśli wolisz pastelowe wnętrza kojarzące się ze stylem śródziemnomorskim, możesz zdecydować na pękate słoje z przezroczystego szkła.
Słoje, puszki i pojemniki na żywność nie tylko ładnie prezentują się na kuchennych blatach lub z szafkach, są też niezwykle praktyczne. Po pierwsze zapewniają lepszą organizację – już nigdy więcej nie pomylisz soli z cukrem pudrem lub mąką. Po drugie łatwiej jest utrzymać czystość w kuchni – z papierowych torebek po pewnym czasie mąka lub cukier zaczynają się sypać. Po trzecie produkty są szczelnie zamknięte, nie wietrzeją i dłużej utrzymują świeżość. Warto zwrócić uwagę, czy zamknięcie jest chronione silikonową uszczelką. Pojemniki szklane, ceramiczne, kamionkowe można myć w zmywarce.

 

 

(mb)

Foto: 123 RF oraz materiały prasowe (zdjęcia produktów)

 

ZOBACZ TAKŻE PODOBNE ARTYKUŁY:

Krótki kurs prasowania

Jak wywabiać plamy?

Jak uporządkować garderobę?

 

Inne Artykuły: