Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / “Lepsza ja” – czyli nowa wystawa w Zachęcie

“Lepsza ja” – czyli nowa wystawa w Zachęcie
 Kultura,

“Lepsza ja” – czyli nowa wystawa w Zachęcie

10 lipca, 2017

Teatr, sala do jogi, siłownia, spa, gabinet terapeutyczny, w którym możesz poddać się hipnozie. A wszystko to w jednym miejscu. W warszawskiej Zachęcie rusza nowa, nietypowa wystawa – “Lepsza ja”.

Współczesny świat mobilizuje (a może zmusza?) człowieka do nieustannego rozwoju, stawania się lepszą wersją samych siebie. Uginające się półki sklepowe ze zdrową żywnością, naturalnymi kosmetyki, wypełnione po brzegi siłownie – ludzie chcą być zdrowi, piękniejsi, inteligentni, słowem – najlepsi.

Wystawa w warszawskiej Zachęcie “Lepsza ja” to jak deklaruje sam organizator “refleksja na temat współczesnej kultury indywidualizmu, jej przyczyn, efektów i skutków ubocznych”. Na jej części składać się będą warsztaty z publicznością, treningi, performance. Co ciekawe, “Lepsza ja” to nie zbiór statycznych obiektów, które można jedynie oglądać. Warszawska wystawa gromadzi działania ludzi, jest bogata w atrakcje, które mobilizują odwiedzających do aktywnego w niej uczestnictwa. Goście Zachęty będą mogli uczestniczyć w zajęciach jogi, konsultacjach dietetycznych, a nawet doświadczyć hipnozy!

“Lepsza ja” to wydarzenie inspirowane największymi galeriami na świecie, jak np. Metropolitan Museum w Nowym Jorku, gdzie odbywają się ćwiczenia sportowe (Museum Workout), czy Brooklyn MuseumVictoria and Albert Museum, gdzie prowadzone są zajęcia z jogi.

Sprawdź też:

Tom Dixon w warszawskich Koszykach
Zmysłowa wystawa gwiazd fotografii w Berlinie!

Nowe miejsce dla freelancerów, które inspiruje

Inne Artykuły: