Inspirander

Strona główna / Styl życia / Porady / Lampiony do zawieszenia w ogródku

Lampiony do zawieszenia w ogródku
 Porady,

Lampiony do zawieszenia w ogródku

16 maja, 2016

Udekoruj swój ogród, taras a nawet balkon wiszącymi lampionami. To pomysł na bardzo prostą w wykonaniu i efektowną ozdobę, która rozjaśni i uprzyjemni letnie wieczory…

Wykonanie:

1. Utnij kawałek drutu o długości ok. 50 – 60 cm. Mniej więcej na poziomie 1/3 długości zagnij drut i zawiń końcówkę tak, żeby powstało oczko.

2. Przyłóż drut do szyjki słoika i zaznacz mniej więcej miejsce, gdzie ma powstać drugie oczko, przez które wprowadzisz uchwyt lampionu.

3. Teraz załóż drut z oczkami na szyjkę słoika i zawiń jego końce tak, żeby całość mocno się trzymała na słoiku. Pozostałe końce możesz uciąć lub zrobić z nich dodatkową dekorację lampionu (kwiatek, listek, spiralę).

4. Na koniec, z reszty drutu zrób uchwyt. Zagiń oba jego końce tak, aby powstały haczyki i przyczep je do oczek na szyjce słoika. Zaciśnij drut.

Gotowe!

Dobry pomysł:

Możesz dodatkowo udekorować swoje lampiony owijając je w kawałek siatki ogrodowej lub przeciwko insektom. Możesz ozdobić lampiony również razem z dzieckiem – pomalujcie je farbkami witrażowymi – są odporne na wilgoć.

Zobacz też:

Inne Artykuły: