Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kwiaty na jesień

Kwiaty na jesień
 Styl życia

Kwiaty na jesień

17 sierpnia, 2009

Rośliny mają ogromny wpływ na charakter wnętrza oraz jego mieszkańców, wnosząc do niego niezwykły spokój lub feerię kolorów. Zobacz, jakie kwiaty zadbają o jesienny i zarazem efektowny wystrój twojego wnętrza…

Wrzesień z chryzantemą

Chryzantema doniczkowa stała się hitem ostatnich lat, ze względu na liczne odmiany, w których występuje. Można ją spotkać w różnych kształtach (m.in. kulistym, półkulistym, promienistym) i w wielu kolorach (m.in. żółtym, pomarańczowym, zielonym, fioletowym czy czerwonym). Obserwowanie rozkwitającego pąku, przypomina oglądanie fajerwerków – tyle że w zwolnionym tempie. Stąd też kwiat ten pasuje do osób pełnych energii, nowoczesnych i nietuzinkowych, które nie boją się eksperymentować z wystrojem wnętrz i kolorami.

Chryzantema doniczkowa potrzebuje światła, żeby pąki mogły się otworzyć. Aby przedłużyć kwitnienie rośliny, należy usuwać przekwitłe kwiaty. Ziemia nie może być sucha.

Dobry pomysł:

chryzantemę możesz kupić w pobliskiej kwiaciarni. Wstaw doniczkę z kwiatem w kolorową plażową torbę – będzie wspaniałą dekoracją twojego pokoju. Pamiętaj o tym, by na dno torby ustawić spodeczek tak, by woda z podlewanego kwiata nie wydobywała się na zewnątrz.

 

W październiku wyeksponuj begonię

Begonia Rex Królowa w stylu retro

Begonia królewska jest bardzo popularna. Występuje w tysiącach gatunków, form i odmian. Jej aksamitne liście, pokryte niezwykłymi wzorami, nadają begonii oryginalności. Dobrze nadaje się do spokojnych wnętrz z naturalnymi elementami (np. marmur, drewno). Idealny dla wszystkich osób ceniących harmonię, spokój i niewymuszoną elegancję.

Wymaga stanowisk jasnych, osłoniętych przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Należy podlewać ją miękką wodą oraz nie należy jej zraszać. Zaleca się umiarkowane nawożenie rośliny w dwutygodniowych odstępach.

Dobry pomysł:

begonię Rex możesz kupić w pobliskiej kwiaciarni. Dzięki odpowiednim kwiatom możesz urządzić pomieszczenie w stylu `Modern Vintage`, gdzie kształt i funkcjonalność idą w parze. Ostre źdźbła oraz pokryte żyłkami, kolorowe liście grają w nim pierwsze skrzypce. Dobierz do swoich roślin odpowiednie doniczki.

 

Listopadowe smutki rozwieje Miltonia

Miltonia to aksamit pełen plamek i wzorów. Miltonia jest okazałym storczykiem z zielonymi liśćmi i pięknymi kwiatami, przypominającymi  karnawał w krajach południowych. W Południowej Ameryce rośnie na gałęziach i pniach drzew.  Miltonia jest dobrym pomysłem na prezent dla kogoś, kto lubi egzotyczne podróże i często przywozi z nich nietypowe pamiątki. Udekorowane nią mieszkanie będzie przywoływać miłe wspomnienia.

Miltonię należy podlewać obficie, lecz dopiero wtedy, gdy podłoże zaczyna lekko przesychać. Storczyk ten wymaga również ciepłego i wilgotnego powietrza. Najlepszy jest półcień. Roślina dobrze czuje się na parapecie północnego okna.

Dobry pomysł:

kup Miltonię w pobliskiej kwiaciarni.  Aby kompozycja miała charakter jeszcze bardziej dynamiczny, ustaw ją w doniczkach o karnawałowych, żywych kolorach. To świetny pomysł na szare listopadowe – co raz krótsze dnie.

 

Grudzień uprzyjemni kaktus bożonarodzeniowy

Schlumbergera Flower Power znana jest również pod trzema innymi nazwami: jako kaktus bożonarodzeniowy, grudnik oraz jako zygokaktus. Nazwy te nie są przypadkowe. Szlumbergera miesiącami pozostaje uśpiona, aby nagle – w okresie między listopadem a styczniem – gwałtownie obsypać się pąkami i zakwitnąć. Kwiaty zdają się wtedy wprost eksplodować z wierzchołków pędów. Stąd też roślina ta idealnie nadaje się na poprawę nastroju w czasie krótkich i pochmurnych dni lub też na prezent dla kobiety ceniącej klasykę, ale ze szczypta modernizmu.

Podlewaj ją umiarkowanie, ale nie pozwól by ziemia przeschła. W okresie kwitnienia  szlumbergera wymaga temperatury  ok. 10-14°C. W takich warunkach potrafi obficie kwitnąć przez 6-8 tygodni.

Dobry pomysł:

grudnik to świetny pomysł również na świąteczny prezent. Dodatkiem do takiego prezentu będzie własnoręcznie udekorowana doniczka. Użyj do jej pomalowania złotej lub srebrnej farby.

Foto: materiały prasowe

 

Inne Artykuły: