Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / Kulturalny weekend – przegląd najciekawszych wydarzeń

Kulturalny weekend – przegląd najciekawszych wydarzeń
 Kultura,

Kulturalny weekend – przegląd najciekawszych wydarzeń

19 listopada, 2016

Kulturalny weekend – przegląd najciekawszych wydarzeń

‘Zmienne Tętno’ trasa Meli Koteluk – od 12 listopada do 4 grudnia

Trasa zamykająca twórczy rok i ostatni album artystki, “Migracje”, który już w miesiąc od premiery pokrył się platyną. W dwa lata od ostatniego wydania artystka zamyka klamrą płytę i rusza z trasą koncertową w nowej aranżacji. Jak sama przyznaje utwory z krążka “Migracje” zagra w “nowej wersji, która będzie lustrzanym odbiciem, a jednocześnie dekonstrukcją dotychczas znanych wersji utworów”. Koncerty, wzbogacone o starannie przygotowaną oprawę wizualną, odbędą się w salach koncertowych, teatrach i filharmoniach o najlepszym potencjale akustycznym i estetycznym. Trasa koncertowa rusza 12 listopada, a inauguracyjny koncert odbędzie się w Gdańsku, w gmachu Teatru Szekspirowskiego.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Jak co roku jesienią, ogród przy pałacu wilanowskim rozbłysnął tysiącami kolorowych lampek, stając się najjaśniejszym i najcieplejszym miejscem w Warszawie. Miliony diod układają się w tematyczne wystawy i poszczególne sekcje Ogrodu. W Magicznym Ogrodzie Króla możemy podziwiać ogromne barokowe instalacje ze świetlnych roślin. W Ogrodzie Wyobraźni z kolei czekają niezwykłe pokazy migoczących świateł w rytm muzyki klasycznej, a w weekendy na fasadzie pałacu wyświetlane są mappingi, czyli trójwymiarowe pokazy łączące światło, obraz i dźwięk, pod wpływem których poszczególne elementy dekoracji ożywają.

Wystawa potrwa przez całą zimę, aż do marca 2017 roku.

 “My(d)lenie oczu” w krakowskim Muzeum Historii Fotografii

Wydaje się, że jeden z najważniejszych zmysłów jest czymś nad czym panujemy i często nie zdajemy sobie sprawy jak łatwo oszukać ludzki wzrok. Najnowsza ekspozycja krakowskiego MHF została zaprojektowana po to żeby udowodnić nam jak łatwo można zmylić nasze oko i zapanować nad tym co widzimy.  Wędrówka po krakowskim Muzeum Fotografii jest pełna percepcyjnych pułapek, które dostarczą zwiedzającym dużo dobrej zabawy, a jednocześnie staną się inspiracją do głębszej refleksji nad szeroko rozumianym widzeniem, sposobem odbioru i przetwarzania informacji. Poddani działaniom złudzeń optycznych, odnajdziemy na wystawie iluzyjne, magiczne gry z kolorem i przestrzenią, a także z rzeczywistością i jej wizerunkami.

Wystawa potrwa do 8 stycznia. 


Opracowanie: Maja Nowakowska

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: