Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / Kultowe i szokujące stylizacje Madonny

Kultowe i szokujące stylizacje Madonny
 Kultura,

Kultowe i szokujące stylizacje Madonny

19 sierpnia, 2016

Królowa popu, która niezmiennie od lat 80. tworzy muzykę opartą o szokujący spektakl i niebanalny look kilka dni temu świętowała swoje 58 urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd najciekawszych i ikonicznych stylizacji Madonny.

{images}

Stożkowe biustonosze, symbole religijne zmieszane z całym akcesorium sex gadżetów, skór, lateksu i nagości, to znak rozpoznawczy gwiazdy. Madonna przez lata opanowała do perfekcji sztukę zabawy modą, niebezpiecznej gry na granicy kiczu, złego smaku, brzydoty i pornografii. Na przestrzeni lat wizerunek pop divy przybierał rozmaite formy, a ona sama będąc inspiracją i muzą największych projektantów, wywierała ogromny wpływ na panujące trendy. Jej kontrowersyjne stylizacje przynosiły jej rozgłos i sławę, a look “na Madonnę” stał się synonimem pop buntu i dobrego stylu “na czasie”.

Eksperymenty z wyglądem, odniesienia do retro, ‘niegrzeczne’ czerpanie z wizerunków największych ikon sprawiły, że stroje Madonny przeszły do historii, a jej stożkowe biustonosze, gorsety, platynowe włosy i pełna wyuzdania nagość, stały się symbolem wyzwolonej współczesności. Z okazji jej urodzin i ponad trzydziestoletniej kariery warto przyjrzeć się najbardziej kultowym strojom gwiazdy.

Opracowanie: Maja Nowakowska
Zdjęcie główne: Harpers Bazaar Usa

Sprawdź również:

Najnowsza kolekcja toreb i dodatków od Balenciagi

10 brazylijskich filmów, które warto zobaczyć

15 pomysłów na wakacje bez wydawania pieniędzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: