Inspirander

Strona główna / Styl życia / Inspirander poleca / Książki na wakacje – 5 tytułów z modą w tle

Książki na wakacje – 5 tytułów z modą w tle
 Inspirander poleca,

Książki na wakacje – 5 tytułów z modą w tle

23 kwietnia, 2017

Jeśli szukasz książek na wakacje, przy których nie tylko odpoczniesz, ale znajdziesz dużo inspiracji, mamy dla ciebie 5 atrakcyjnych publikacji o modzie. Każda z was znajdzie na naszej liście pozycję dla siebie. Świat książek o modzie jest bardzo różnorodny

1. W książce Josha Simsa 100 idei, które zmieniły modę uliczną, znajdziesz inspiracje dla codziennych stylizacji. Propozycja Simsa to bogato ilustrowana historia mody ulicznej, począwszy od lat 50. Wraz z autorem możesz śledzić kolejne style i motywy, które pierwotnie były znakami określonej grupy lub subkultury, czy manifestowały upodobania muzyczne, by następnie stać się popularnymi elementami języka mody. Znajdziesz w poradniku wyjaśnienie i interpretację kultowych, znanych elementów garderoby, które kiedyś były tajnym kodem porozumienia subkulturowego. Ewolucja street fashion jest pokazana na tle szerokich zmian obyczajowych i społecznych, co miało wpływ na współczesne rozumienie mody i stylu.

2. Dla fanek klasycznego stylu i ponadczasowej elegancji proponujemy autobiografię Coco Chanel, ilustrowaną rysunkami samego Karla Lagerfelda. Czar Chanel, która swoja premierę miała w czerwcu, jest najnowszym, wśród rozlicznych tytułów opisujących ikonę mody, z różnych perspektyw i wielu ujęć. Morand Paul zebrawszy wspomnienia projektantki przenosi nas w osobisty świat Coco, jej trudne dzieciństwo i pierwsze próby projektowania, paryskie salony, znajomości z największymi artystami XX wieku oraz piekło sławy w jakim musiała żyć wielka kreatorka. Książka obfituje nie tylko w osobiste refleksje bohaterki, ale również liczne legendy jakie tworzone były wokół jej postaci.

3. Jeśli interesujesz się tatuażem, szukasz inspiracji na ciekawe ozdobienie swojego ciała, sięgnij po London Tattoosalbum streetart’owego artysty, fotografa Alexa MacNaughton‘a. Wielowiekowa już sztuka ozdabiania ciała tatuażem stała się współcześnie bardzo modnym i najbardziej ekscytującym sposobem wyrażania siebie. Tatuaż odzwierciedla osobowość jednostki, jej charakter i tworzy indywidualny, niepowtarzalny styl. Obecnie tatuaż budzi coraz mniej kontrowersji i staje się gałęzią sztuki, o czym świadczy rosnąca popularność festiwali i eventów stworzonych wokół kunsztownego ozdabiania ciała. W książce znajdziesz niezwykłe portrety wytatuowanych osób, historia każdej z nich opowiedziana jest  przez przekrój ich ciał, przedstawiając kolejne wytatuowane elementy, aż po detale konkretnych malunków. Obok pięknych fotografii zamieszczone są osobiste refleksje autora i postaci, historie ich tatuaży oraz subiektywne uwagi i komentarze.

4. Buty. 60 najsłynniejszych modeli to fascynująca, bogato ilustrowana historia 60 głównych stylów w sztuce obuwniczej. W książce na wakacje znajdziesz kultowe modele i portrety słynnych kreatorów. Niezwykłe, inspirujące zdjęcia butów to świetny poradnik i źródło inspiracji dla poszerzania własnych kolekcji dodatków.

5. Inspirującą historię prezentuje książka Człowiek, który stworzył Zarę. Historia założyciela Inditexu i jednego z najbogatszych ludzi świata. Amancio Ortega to genialny twórca konsorcjum modowego, który zapewnił sukces takim markom, jak Zara, Massimo Dutti, Oysho czy Bershka. Jest to prawdziwa historia biednego szewca pnącego się po szczeblach trudnej i wymagającej branży, aż na sam szczyt. Tajemniczy Ortega  to nie tylko potentat najbardziej znanych na świecie sieciówek, za jego sukcesem stoi rewolucja jakiej dokonał w branży tekstylnej i odzieżowej. Z książki dowiesz się co stoi za jego spektakularnym osiągnięciem, poznasz tajniki i ekonomię jaką rządzi się przemysł odzieżowy.

Opracowała: Maja Nowakowska

FOT: materiały prasowe, Instagram

Inne Artykuły: