Inspirander

Strona główna / Styl życia / Kultura / Komiksowa biografia Johna Lennona

Komiksowa biografia Johna Lennona
 Kultura,

Komiksowa biografia Johna Lennona

11 października, 2016

Już w maju do księgarni trafi komiks na podstawie biografii legendarnego Beatlesa. Wydawnictwo IDW Publishing zapowiedziało ostatnio premierę swojego najnowszego projektu. Znani z komiksów opartych na ‘Star Treku’, ‘Underworld’ czy ‘Ghostbusters’ teraz proponują graficzną powieść o życiu Johna Lennona.

Najnowszy komiks powstanie w oparciu o fikcyjną biografię artysty napisaną przez francuskiego pisarza i scenarzystę Davida Foenkinosa. W ‘Lennonie’ Foenkinos przedstawił fakty z życia artysty w formie transkrypcji sesji terapeutycznych z wyimaginowanym psychologiem. Pierwszoosobowa narracja przedstawia z perspektywy frontmana Beatlesów jego życie począwszy od wątków z dzieciństwa, przez moment światowej sławy zespołu i karierę solową, aż po burzliwy związek i małżeństwo z Yoko Ono. Foenkinos w swojej książce skupia się głównie na życiu i doświadczeniach Lennona, historia zespołu zdecydowanie schodzi na bok, a głównymi wątkami biografii są wspomnienia z dzieciństwa i życie po Beatlesach, kiedy Lennon mieszkał z Yoko Ono w Dakocie.

Komiks ma być utrzymany w czarno-białej stylistyce, a miękka kreska ma podkreślać artystyczny charakter i intymność wspomnień artysty.

Opracowanie: Maja Nowakowska

0 0 votes
Article Rating

Inne Artykuły: